Jak samodzielnie podciąć włosy? Oto sprawdzone porady youtuberki

Autor:
Daria
Pacańska
Strzyżenie włosów - zrób to sama
Strzyżenie włosów - zrób to samaDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Samodzielne podcinanie włosów jest możliwe. Udowodniła to w Dzień Dobry TVN Kinga Gawron. Youtuberka pokazała, jak krok po kroku wykonać takie strzyżenie.

Przedmioty, których potrzebujemy do podcięcia włosów

Samodzielne podcinanie włosów jest szybkie i ekonomiczne. Youtuberka Kinga Gawron ma sprawdzony - na sobie - sposób, jak zrobić to bezpiecznie. W trakcie programu Dzień Dobry TVN obcięła końcówki.

- Zastrzegam, że nie jestem fryzjerką, ale wyznaję zasadę, że włosy odrastają. Tego się dzisiaj trzymamy - podkreśliła nasza gościni.

Podstawowym przedmiotem są nożyczki - powinny być ostre i przeznaczone do cięcia włosów. Przed rozpoczęciem strzyżenia warto zmoczyć pasma. Następnie należy je rozczesać i bardzo nisko spiąć gumką. Jeśli chcemy obciąć tylko końcówki, to bierzemy drugą gumkę i oplatamy nią kosmyki, wyznaczając miejsce cięcia.

Obcinanie grzywki

W prosty sposób możemy samodzielnie obciąć też grzywkę. Włosy spinamy z tyłu, a grzywkę rozczesujemy i łapiemy na wysokości nasady nosa, po czym tniemy. Strzyżenie w tym miejscu nie sprawi, że będzie ona za krótka.

- Jeśli jestem w domu i robię to na umytych włosach, to zajmuje to parę sekund - tłumaczyła youtuberka.

Warto cięcie wykonywać małymi krokami, aby móc ewentualnie coś poprawić i kontrolować długość oraz efekt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości