Włosy

Jak często myć włosy? Sprawdź porady dermatologa

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
CNN
Włosy

Ile razy w tygodniu myć włosy? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Okazuje się, że odpowiedź nie jest jednoznaczna. Sprawdź, jakie rodzaje włosów potrzebują częstszej pielęgnacji, a które wystarczy umyć tylko raz czy dwa w tygodniu.

Mycie włosów - jak często?

Każdy z nas chce, by jego włosy zawsze wyglądały jak świeżo po umyciu. Niestety, takie podejście sprawia, że zaczynamy to robić codziennie. Jak tłumaczy asystent dermatologa dr Anthony Rossi, choć jest to sprawa indywidualna, zbyt częste mycie może negatywnie wpłynąć na kondycję naszych pasm.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

-  Robiąc to za często, możemy wysuszyć i zmatowić włosy, a nagromadzenie się łoju wynikającego z rzadkiego mycia może prowadzić do wydzielania się nieprzyjemnego zapachu - tłumaczy. Według eksperta optymalna częstotliwość mycia włosów to 1-2 razy w tygodniu. Są jednak wyjątki, które wymagają specyficznego podejścia.

Włosy po zabiegach - jak często je myć?

Zdaniem specjalisty, po zabiegach takich jak rozjaśnianie czy trwała ondulacja pasma należy myć rzadziej niż raz w tygodniu. Takie zalecenie spowodowane jest głównie skłonnością do ich łamania się i rozdwajania. Na zbyt częste mycie powinni uważać też właściciele kręconych włosów. One również mają skłonność do przesuszania się i pękania.

Wpływ na przetłuszczanie się skóry głowy ma także wiek. Szczególnie dotyczy to osób w okresie dojrzewania. Nastolatki dość często zmagają się z nadprodukcją sebum. W tym przypadku można więc umyć włosy częściej niż 1-2 w tygodniu.

Co robić, by włosy wyglądały dobrze nawet w dni wolne od mycia? Możemy wykonywać delikatne masaże, używać odżywek bez spłukiwania lub np. olejków, które nawilżą i odżywią skórę głowy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Drazen Zigic

Pozostałe wiadomości