Włosy

Fryzjer z Polski został mistrzem świata. "Konkurencje zdominowane przez kadrę polską"

Włosy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Mistrz świata we fryzjerstwie

Lucjan Szajbel z Rudy Śląskiej kierował kadrą narodową fryzjerów na mistrzostwach świata we Włoszech. Wspólnymi siłami zdobyli pierwsze miejsce. Jak do tego doszło? O tym opowiedzieli teraz w Dzień Dobry TVN.

Mistrzostwa świata we fryzjerstwie

W dniach 24-25 października we włoskim Paestum odbyły się mistrzostwa World Barber Champion, na których polska kadra narodowa fryzjerów została najlepszą drużyną świata w strzyżeniu męskim. Kierował nią Lucjan Szajbel, a w jej szeregach znaleźli się Anna Sternik, Beata Lewczuk, Anna Węgiel, Natalia Lietz, Wojciech Karwat, Łukasz Matykiewicz oraz Dariusz Sygentowski. Czym zachwycili?

- Wszystkim. Cztery konkurencje praktycznie absolutnie zdominowane przez kadrę polską. 36 krajów, mocna konkurencja. Robiliśmy cuda - wyznał Lucjan Szajbel w Dzień Dobry TVN.

Paznokcie - jak o nie dbać?

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kim jest Lucjan Szajbel?

Lucjan Szajbel pasjonował się fryzjerstwem już od najmłodszych lat, wychował się bowiem w zakładach, które w Rudzie Śląskiej prowadzili jego mama i wujek. O tym, że sam pójdzie w ślady swoich najbliższych, zadecydował już w ósmej klasie szkoły podstawowej.

- Wszystko tak się potoczyło krok po kroku. (...) Poznałem po drodze dobrych ludzi, którzy mi pomagali w rozwoju - powiedział Lucjan Szajbel w naszym programie.

Z biegiem czasu Lucjan Szajbel zaczął jeździć na krajowe zawody fryzjerskie, a także specjalizować się w stylizacji męskich fryzur. Zdobył wiele wyróżnień. Dwukrotnie został wicemistrzem Polski i był członkiem kadry narodowej na mistrzostwach świata w Seulu i Berlinie. W 2010 roku w Paryżu otrzymał nagrodę Personality of the Year. Potem zdobył 5 medali na mistrzostwach świata i został trenerem naszej kadry narodowej. Na ostatnich mistrzostwach we Włoszech spełnił swoje marzenie, gdyż poprowadził naszą drużynę po zwycięstwo.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości