fryzjerstwo

  fryzjerstwo

  Prezenterka telewizyjna Małgorzata Serafin rzuciła pracę w mediach i zajęła się fryzjerstwem. Dlaczego to zrobiła? Czy wróci jeszcze do dziennikarstwa? Gdzie uczyła się drugiego zawodu? Czy zmiana pracy korzystnie wpłynęła na jej życie rodzinne? Małgosię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby sprawdzić jej nowe umiejętności. Pokazała nam, jak zrobić modne loki prostownicą.

  Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Doskonałym przykładem potwierdzającym to powiedzenie są goście Dzień Dobry TVN Błażej Adamus i jego córka Wiktoria. Oboje pasjonują się fryzjerstwem i odnoszą w tej dziedzinie sukcesy. Jakie? Specjalnie dla widzów DDTVN Wiktoria i Błażej pokazali modne upięcia na lato.

  Kiedy był dzieckiem i jego koledzy marzyli o tym, by zostać strażakami i żołnierzami, on marzył o tym, by być fryzjerem, bo jak mówi, najbardziej na świecie kochał zapach trwalej ondulacji i lakieru do włosów! O kim mowa? O prowadzącym Dzień Dobry TVN Marcinie Prokopie, który wybrał się na kurs fryzjerski. Czy Marcin Prokop był pojętnym uczniem? Jak poradził sobie z cięciem i modelowaniem włosów? Czy modelka to przeżyła? :-)

  Wrocławianka Marta Robak wiele razy zdobywała tytuł Mistrzyni Polski, trzy razy - Mistrzyni Europy, a niedawno została najlepszą fryzjerką artystyczną na świecie. Powiedziała nam o swojej pracy, rodzinie i marzeniach. Zobaczcie, jak długo trzeba czekać na wizytę u Pani Marty.

  Krystyna, Maciej i Adam Piaseccy to fryzjerzy z tradycją. Kto pierwszy w ich rodzinie otworzył salon fryzjerski? Czy rodzina pracuje razem? Jakie zmiany dokonały się we fryzjerstwie? Co im sprawia największą satysfakcję? Państwo Piaseccy rozmawiali z reporterką Dzień Dobry TVN.

  Pani Teresa Żuchowicz jest fryzjerką specjalizującą się we fryzurach dziecięcych. Od ponad 50 lat prowadzi ten sam zakład. Przychodzą do niej rodzice z dziećmi, którzy wcześniej też byli przyprowadzani przez swoich rodziców. Jak mówi Pani Teresa, takich miejsc jak jej zakład już nie ma. Dlaczego tak twierdzi?

  W miniony weekend, na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, wystawiono tzw. operę fryzjerów. W finale wokalistka Pati Sokół przeszła metamorfozę - ogolono jej głowę, a inicjatorem tego zdarzenia był fryzjer Piotr Hull. Czy fryzjer może być artystą? Dlaczego Pati Sokół zaangażowała się w ten projekt i zdecydowała się ogolić głowę? O tym Pati Sokół i Piotr Hull opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Marta Robak po raz trzeci obroniła tytuł Mistrza Europy we fryzjerstwie artystycznym. Z Moskwy przywiozła dwa medale: złoty i brązowy. Na co dzień pracuje w salonie fryzjerskim we Wrocławiu.

  Reni Jusis odwiedziła pierwszy w Polsce ekologiczny salon fryzjerski. Czym jest ekologiczne fryzjerstwo? Z jakich produktów korzystają fryzjerzy w salonie? Czy istnieją ekologiczne farby do włosów?

  Pan Leszek jest fryzjerem od ponad 30 lat. Żeby dobrze zgolić brodę, najpierw uczył się na namydlonym balonie. Ma swoich stałych klientów i kocha to co robi. Dlaczego strzyże tylko mężczyzn i jak ocenia współczesnych fryzjerów? Zdradził to reporterce Dzień Dobry TVN.