Tęczowe konturowanie twarzy. Na czym polega nowy trend z TikToka?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Hit TikToka – tęczowe konturowanie twarzy
Hit TikToka – tęczowe konturowanie twarzy
Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż na Carrie Bradshaw
Czym najlepiej zmyć makijaż?
Czym najlepiej zmyć makijaż?
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Z nimi impreza jest do rana
Z nimi impreza jest do rana
Nowy trend makijażowy podbija media społecznościowe, a w szczególności TikToka. Tęczowe konturowanie twarzy polega na zrobieniu make-upu bez użycia podkładu. Jak to działa i jak poprawnie nałożyć produkty na twarz? Marta Gąska w Dzień Dobry TVN pokazała cały proces krok po kroku.

Tęczowe konturowanie twarzy

Nowa technika robienia makijażu wydaje się być bardzo prosta. W przeciwieństwie do wielu innych, może ją wykonać każdy, nie tylko profesjonalny wizażysta. Do stworzenia tęczowego konturowania twarzy potrzebujemy: korektor, bronzer, róż oraz rozświetlacz. Ważne jest, by wszystkie kosmetyki były w sztyfcie, wówczas uzyskamy tzw. "mokry efekt", a produkty łatwo rozprowadzą się na skórze i połączą ze sobą. Ciekawostką jest, że w tego rodzaju make-upie nie korzystamy z podkładu.

- Zaczynamy od czoła. Pierwszy fragment tęczy na różowo, później ciemny bronzer do konturowania, trzeci rozświetlacz, a na wysokości brwi korektor - wyjaśniła Marta Gąska.

Makijażystka pokryła całą twarz modelki kolorowymi pasami, które utworzyły tęczę. Co dalej?

- Teraz trzeba spryskać buzię, ponieważ te produkty dość szybko zasychają. Żebyśmy miały szansę je rozprowadzić, to musi być nawilżona skóra. Następnie gąbeczką, wklepującym ruchem, blendujemy kolory. Ja zaczynam od najjaśniejszych, żeby ładnie się rozprowadziły - podkreśliła Gąska.

Konturowanie bez podkładu

Czy osoby o każdym typie skóry mogą nosić tego rodzaju makijaż?

- Na pewno jest dla dziewczyn, które mają ładną cerę, bo jeśli nie mamy podkładu, to wiadomo, że nie będzie krycia. Będzie bardzo fajny, naturalny efekt. W przypadku osób, które mają niedoskonałości, to raczej postawiłabym na tradycyjny make-up. Ponadto dużo trudniej rozprowadza się produkty na suchych skórach, dlatego że mocno się wbijają. Przed makijażem dobrze jest zwilżyć skórę - podpowiedziała Marta Gąska.

Po dokładnym zblendowaniu korektora, bronzera, różu i rozświetlacza, udało się uzyskać bardzo naturalny efekt. Skóra modelki wyglądała na promienną. Choć do wykonania makijażu nie używa się podkładu, to nałożone kosmetyki poradzą sobie z zakryciem niewielkich niedoskonałości i przebarwień.

- Bawmy się tym makijażem. Nie wszystko jest dla młodych dziewczyn, ponieważ taki glow na skórze fajnie odmładza - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości