Moda i Uroda

Spódniczka kąpielowa - alternatywa dla pareo

Moda i Uroda

Autor:
Adrian
Adamczyk
Plażowiczka w czarnym bikini i białej spódniczce.

Spódniczka kąpielowa jest stosunkowo nowym dodatkiem w modzie plażowej. Z sezonu na sezon zyskuje sobie jednak coraz więcej zwolenniczek. Szczególnie popularna jest wśród młodych dziewcząt, które podczas spacerów na plaży nie wybierają długich spódnic i ciągnącego się pareo. Spódniczka kąpielowa osłania ciało, jednocześnie nie krępując ruchów.

Strój kąpielowy ze spódniczką może przypaść do gustu wielu osobom. Z jednej strony zasłania ciało, pozbawiając uczucia skrępowania. Z drugiej strony jest wygodny i bardziej dopasowany do plażowych aktywności niż pareo. Obecnie producenci odzieży plażowej proponują coraz więcej ciekawych modeli dopasowanych do rodzaju stroju kąpielowego.

Jak wyglądają stroje kąpielowe ze spódniczką?

Kostium kąpielowy ze spódniczką może być zarówno jedno-, jak i dwuczęściowy. Strój kąpielowy jednoczęściowy ze spódniczką przypomina trochę zmysłową koszulkę nocną, natomiast jest bardzo wygodny i zapewnia kobiecie absolutny komfort. Dla wielu kobiet zbyt mocno wycięte stroje kąpielowe to źródło niepotrzebnego stresu. Dzięki spódniczce kąpielowej można ich uniknąć. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży, które nie chcą rezygnować z plażowania, odczuwają jednak potrzebę osłonięcia ciała.

Porady stylistki

Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowaDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Analogicznie w przypadku noszenia bikini mamy do dyspozycji krótką, aczkolwiek zakrywającą odpowiednio ciało sukienkę. Spódniczka do stroju kąpielowego może być oddzielnym dodatkiem lub elementem danego kompletu. Coraz bardziej popularna jest spódniczka kąpielowa z wszytymi figami, która zapewnia absolutną swobodę ruchów.

Kostiumy kąpielowe ze spódniczką - dla kogo?

Spódnica kąpielowa ma co najmniej kilka zalet. Przede wszystkim okrywa intymne części ciała. Pozwala na swobodne poruszanie się po plaży bez poczucia dyskomfortu. Dla części kobiet strój kąpielowy to bardzo intymne ubranie. Swobodne przechadzanie się w nim po plaży nie sprawia im przyjemności. Spódniczka kąpielowa natomiast to rozwiązanie wygodne, które jednocześnie daje wrażenie "ubrania". Dodaje ponadto kobiecie pewności siebie.

Niedoskonałości figury tuszują odpowiednio dobrane stroje kąpielowe. Spódniczka ukrywa mankamenty w okolicach pośladków i ud, a jednocześnie ładnie eksponuje kobiece nogi. Figi kąpielowe ze spódniczką to doskonałe rozwiązanie dla przyszłych mam, które korzystają z wakacyjnej pogody, ale nie chcą eksponować zmieniającego się ciała. Stroje kąpielowe jednoczęściowe ze spódniczką zapewniają kobiecie ciężarnej komfort i chronią brzuch przed działaniem promieni słonecznych.

Strój kąpielowy - spódniczka czy pareo?

Kostium kąpielowy jednoczęściowy ze spódniczką jest dużo wygodniejszy, mniej krępujący ruchy niż tradycyjne pareo. Podobnie zresztą jest w przypadku kostiumów bikini i narzuconych na nie szali plażowych. Są to niejednokrotnie przepiękne dodatki, które w wakacyjnym słońcu prezentują się bardzo atrakcyjnie. Nadają się jednak przede wszystkim na spacery brzegiem morza i romantyczne kolacje po wyjściu z plaży.

Jeśli czas na plaży spędzamy nieco bardziej aktywnie, warto rozważyć inne rozwiązanie. Nie zawsze chcemy kilka razy w ciągu dnia zmieniać strój kąpielowy. Spódniczka pozwala nam bez najmniejszych problemów stanąć do siatkarskiej rywalizacji bez troszczenia się o konieczność przebierania się. Stroje kąpielowe ze spódnicą nie krępują ruchów.

Kostium kąpielowy - spódniczka w falbanki

Jednoczęściowy strój kąpielowy ze spódniczką najczęściej wykonany jest z poliamidu z dodatkiem elastanu, czasem też z poliestru. Zarówno jednoczęściowy strój kąpielowy ze spódniczką, jak i bikini z dodatkiem w postaci spódniczki wykonane są z delikatnej tkaniny, która otula ciało, dając poczucie komfortu. Spódniczki mogą być lekko rozkloszowane (najczęściej w przypadku kostiumów jednoczęściowych) lub bardziej dopasowane, subtelnie otulające sylwetkę. Coraz większą popularność zyskuje strój kąpielowy dwuczęściowy ze spódniczką falbankową przypominającą mini. Stroje te nadają się zarówno do sportowych zmagań na plaży, jak i na wyjście do pobliskiej restauracji plażowej. Powabne falbanki dodają całemu kostiumowi nieco kokieterii i figlarności. Szczególnie dobrze czują się w nich młode dziewczyny, które często zamieniają plażową tunikę właśnie na kąpielową spódniczkę.

Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe ze spódniczką - gdzie kupić?

Jednoczęściowy strój kąpielowy ze spódniczką nie jest najbardziej popularnym plażowym produktem. Wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy z jego istnienia. W przypadku samych spódniczek kąpielowych sprawa wygląda dużo lepiej. Zarówno jeden, jak i drugi produkt najłatwiej kupić w sklepie internetowym. Warto także zapytać o nie w sklepie z bielizną. Spódniczkę kąpielową z pewnością znajdzie się też w butikach z modą plażową. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: FogStock/Jennifer Okamoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości