Porady stylistki

Najmodniejsze kształty okularów. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Porady stylistki

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Dobieramy ciemne okulary – dla niej i dla niego
Dobieramy ciemne okulary – dla niej i dla niego Dzień Dobry TVN
wideo 2/7
Dzień Dobry TVNDobieramy ciemne okulary – dla niej i dla niego

Okulary przeciwsłoneczne chronią nasze oczy przed promieniami UV, a także stanowią idealne dopełnienie stylizacji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkieł i jakie trendy obowiązują w 2022 roku? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Radek Wiktorowicz, okularowy stylista.

Okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna-lato 2022

Moda okularowa nieustannie ewoluuje i udowadnia, że okulary przeciwsłoneczne nie są jedynie nudnym dodatkiem, lecz ważnym elementem stylizacji o randze biżuterii. W obecnym sezonie powracamy do klasyki. Ponadto modne są również ekstrawaganckie formy, geometryczne oprawy i te metolowe.

- Lata 60., ale przede wszystkim lata 70., 80., 90. Styl retro, czyli dobrze nam znane kształty okularów. Wśród nich kształt kultowy - aviator, z którym wiąże się bardzo ciekawa historia. Powstały one na potrzeby sił powietrznych amerykańskiej armii (...) pod koniec lat 20. ubiegłego wieku. Później trochę ucichło o aviatorach, a następnie pojawił się "Maverick", czyli rok 1986 i największy przystojniak w historii kina - Tom Cruise - przypomniał Radek Wiktorowicz w Dzień Dobry TVN.

Okulary przeciwsłonecznie korekcyjne – dla kogo?

Zdaniem stylisty okulary przeciwsłoneczne korekcyjne są znakomitym rozwiązaniem dla osób wymagających okularowej korekcji do dali. - Możemy stworzyć produkt 2 w 1, czyli taki który będzie korygował nasz wzrok, ale również będzie chronił ten wzrok przed światłem słonecznym. Wybieramy odpowiednie uszlachetnienie, kolor soczewki i mamy produkt 2 w 1, którym możemy się cieszyć w słoneczny dzień. Alternatywą dla takich okularów są fotochromy, które w pomieszczeniu są praktycznie białe, a pod wpływem bodźca, jakim jest światło, proporcjonalnie przyciemniają się do tego natężenia - wyjaśnił nasz gość.

Okulary przeciwsłoneczne obok względów estetycznych pełnią funkcję ochronną narządu wzroku, dlatego stojąc przed wyborem szkieł, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na obecność filtra UV 400. Właściwym miejscem do zakupu okularów przeciwsłonecznych jest natomiast salon optyczny.

Posłuchaj całej rozmowy z Radkiem Wiktorowiczem w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości