"Nie należy się sugerować rozmiarem dziecka". Jak wybrać idealną kurtkę na jesień i zimę?

Jak wybrać kurtkę na zimę dla dziecka?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak wybrać kurtkę na zimę dla dziecka?
Jak wybrać kurtkę na zimę dla dziecka?
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.
Noce są coraz chłodniejsze, więc najwyższy czas rozejrzeć się za kurtkami, które otulą ciepłem nasze pociechy. Jakie materiały nadają się na jesienną aurę, a czym kierować się wybierając okrycie wierzchnie na zimę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Ewelina Rydzyńska.

W studiu Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska zaprezentowała widzom kurtki na sezon jesienno-zimowy dla dzieci. W rolach modeli wystąpili Zosia i Staś.

- Wybrałam kilka modeli. Starałam się zwrócić uwagę na to, by te kurtki były ciepłe, nie były drogie, a funkcjonalne - argumentowała stylistka. - Nie należy się sugerować rozmiarem dziecka, tylko większym - dodała.

Kurtki jesień-zima 2023 dla dziewcząt

Dla Zosi specjalistka od mody wybrała trzy modele:

 • kurtkę watowaną: - Jest to kurtka typowo jesienna, ale nie będzie ona praktyczna. Jest wizerunkowa, estetyczna, modowa, ale [...] nie będzie tak dobrze izolowała termicznie, jak na przykład kurtka puchowa - przyznała Ewelina Rydzyńska;
  • długą bomberkę bez kaptura - stylowa;
   • kurtkę puchową z kapturem - jest ciepła, praktyczna i wygodna.

    Kurtki jesień-zima 2023 dla chłopców

    Z kolei Stasiowi stylistka zaproponowała kurtkę wełnianą. Jak podkreśliła, często zapominamy o tym, że naturalne tkaniny są najlepszym izolatorem termicznym. - Taka wełniana kurtka będzie lepsza dla dziecka niż na przykład pikowana, ortalionowa - zaznaczyła.

    Jako alternatywę wybrała kurtkę puchową z motywem bajek i cienką, oliwkową kurtkę puchową. - To jest lekka, miękka kurtka. Dziecko będzie mogło ją schować do plecaka. Ma ciemny kolor, więc nie będzie problemu, z tym że dziecko będzie brudne, mokre. Taką kurtkę można też potraktować jako bazę - podsumowała Ewelina Rydzyńska.

    Zobacz propozycje stylistki w materiale wideo.

    Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

    Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

    Zobacz także:

    Autor: Dominika Czerniszewska

    Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości

    Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
    Materiał promocyjny

    Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

    Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
    Materiał promocyjny

    Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?