kurtka puchowa

    kurtka puchowa

    Kiedy nosisz pod sercem maluszka, priorytetowo traktujesz dbanie o Wasze zdrowie oraz swoją wygodę. Dodatkowo, jak każda kobieta, chcesz czuć się pięknie i stylowo. Jak to zrobić, gdy temperatury spadają poniżej zera, a świat przykrywa biały puch? Odpowiedzią może być modna, zimowa kurtka ciążowa.

    Kiedy świeże grzyby przebijają leśne poszycie, rdzawe liście zrywają się do lotu, a tatrzańskie niedźwiedzie szykują swe gawry, ludzie z uwagą przetrząsają zawartość szaf. Może się jednak zdarzyć, że zaglądając do komody czy pawlacza, odkryjemy, że ukochana kurtka puchowa jest nieco zanieczyszczona i zatęchła – może po ostatnim sezonie, a może od samego wiszenia w zamkniętej szafie przez ostatnich sześć miesięcy. Co wtedy? Wielu właścicieli kurtek puchowych bardzo obawia się tego dnia, ponieważ ich pranie nie należy do najbardziej intuicyjnych czynności, a puch można łatwo i nieodwracalnie uszkodzić. Dlatego też, w trosce o czas, dobre samopoczucie i Wasze kurtki, postanowiliśmy zapytać Lidię Sosnowską, eksperta Jack Wolfskin – jednej z czołowych marek na europejskim rynku outdoorowym – o to, jak odpowiednio dbać o kurtki puchowe. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik.

    Pogoda często lubi nas zaskakiwać, warto więc do sezonu zimowego przygotować się trochę wcześniej i wyciągnąć z szafy zakurzone kurtki. Jak je wyprać, by pierze, którymi są wypełnione, nie uległo zbiciu? Sprawdzone sposoby zdradziła nam dziennikarka i autorka poradników Małgorzata Świgoń.

    Okazuje się, że Polacy najchętniej kupują kurtki puchowe. W Dzień Dobry TVN stylistka Ewelina Rydzyńska pokazała trzy stylizacje właśnie z tego typu kurtką. Było coś dla elegantek, pań ubierających się na sportowo oraz dla tych, które lubią styl wiktoriański.