Co będziemy nosić na stopach tego lata? "To jest sezon ciężkich butów"

Letnie buty – sprawdź co będzie hitem tego lata
Zbliża się najbardziej wyczekiwana pora roku. Wizja wysokich temperatur pociesza wielu ludzi, jednak równocześnie zmusza kobiety do myślenia o elementach letnich stylizacji. Jakie buty będą w najbliższych miesiącach w trendach? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Ewelina Rydzyńska.

Masywność na stopach

Coco Chanel mawiała: "Kobieta w dobrych butach nigdy nie jest brzydka", warto więc wiedzieć, jakie modele obuwia będą rządzić w ciągu najbliższych miesięcy, by zawsze czarować perfekcyjną stylizacją. Które propozycje trzeba więc mieć w swojej szafie?

- To jest sezon ciężkich butów, ale mamy też do nich kontrę. (...) Światowi projektanci zestawiali ciężkie buty z dosyć zwiewnymi kreacjami stylizowanymi na lata 70. Z jednej strony mamy mocarne, ciężkie buty i koturny, a z drugiej strony mamy szpilkę i kwadratowe noski, które (...) powodują, że stopa wygląda i prezentuje się bardzo fajnie. Jeżeli kobiety mają wystające kości, tzw. haluksy, to buty z kwadratowymi przodami mogą zrobić pracę - powiedziała w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska.

Modne buty na lato

Oczywiście z mody nie wychodzą sneakersy , które pasują do jeansów, rurek, boyfriendów, szortów czy nawet spódnic oraz sukienek. Coraz większym uznaniem cieszą się sandały na szerokich obcasach i grubych platformach , jakie tego lata będziemy zestawiać z sukienką boho, albo z szerokimi kulotami i oversizową koszulą. Rządzić będzie także trend "na Magdę Gessler", czyli masywne koturny , które tak kocha popularna restauratorka.

- Dużą popularnością będą się też cieszyły buty na niewysokich obcasach, z wszelkiego rodzaju sznurowaniami. Natomiast należy pamiętać, że tego typu buty bardzo mocno skracają optycznie sylwetkę - tłumaczyła w naszym programie stylistka.

Ekspertka zwróciła również uwagę na buty z elementami dekoracyjnymi, ponieważ łańcuchy również są motywem, który będzie na czasie. Doradziła także, że gdy decydujemy się na monochromatyczną, spokojną stylizację, warto zaszaleć z obuwiem i postawić na mocny model. Stwierdziła, że: "Każdy but można ograć - to jest kwestia stylizacji".

- Wybierajmy w zależności od tego, jak czujemy modę. Jeżeli lubimy z nią eksperymentować, to dlaczego nie. Buty są takim dodatkiem, który bardzo fajnie może stylizację podrasować - dodała Ewelina Rydzyńska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości