Nasza twarz potrzebuje konkretnej ilości kremów. Jak ją odmierzyć?

Autor:
Berenika
Olesińska
Kremy - wmasowywać czy wklepywać?
Kremy - wmasowywać czy wklepywać?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Każda z nas ma swoją poranną i wieczorną rutynę pielęgnacyjno-makijażową. Niektóre kobiety albo w ogóle nie przykładają wagi do nakładania kremów, albo w myśl zasady "więcej zadziała lepiej" stosują zbyt dużo preparatów. Jak dobrać odpowiednią ilość kosmetyków? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z kosmetologiem medycznym Magdą Wróbel.

Pierwszy krok w pielęgnacji cery - kolejność nakładania kosmetyków

Zbyt duża ilość produktu nałożonego na ciało lub twarz jest nie tylko nieekonomicznym, lecz także niebezpiecznym sposobem pielęgnacji, ponieważ może wywołać liczne podrażnienia skóry. Niedobór produktu sprawi natomiast, że kosmetyk nie zadziała tak, jak powinien. Najważniejsze jest jednak to, by zachować odpowiednią kolejność używania kremu, toniku czy serum.

- Czasami mniej znaczy więcej i w przypadku pielęgnacji jestem taką minimalistką, ale jeżeli mówimy już o pielęgnacji, to wyjdźmy od tego, żeby nakładać produkty przede wszystkim na czystą skórę. Oczyszczanie to fundament. Nigdy nie nakładamy produktów na niedokładnie umytą skórę - zaznaczyła w Dzień Dobry TVN kosmetolog Magda Wróbel.

Ekspertka dodała, że jeżeli kosmetyki do mycia twarzy nie mają bardzo reaktywnych substancji czynnych, a w ich składzie nie znajdziemy kwasów, to ryzyko przedawkowania produktu jest o wiele mniejsze.

Jak określić odpowiednią ilość kremu? Porady kosmetologa

Dużą popularność wśród kosmetyków do pielęgnacji twarzy zdobywają peelingi, których zadaniem jest pozbycie się martwego naskórka. Warto jednak pamiętać, by nie stosować ich zbyt często.

- Zazwyczaj raz na 7-10 dni. To jest najczęściej popełniany błąd, jeżeli scrubujemy się codziennie, bo myślimy, że złuszczymy naskórek, makijaż będzie pięknie wyglądał, krem się rewelacyjnie nałoży, a my tak naprawdę robimy odwrotnie, czyli za bardzo zmuszamy naszą skórę do złuszczania się, a tego nie powinno być - przestrzegła Magda Wróbel.

Kosmetolog doradziła, by ilość nakładanego na twarz peelingu enzymatycznego nie przekraczała wielkości orzecha włoskiego. Jeżeli chcemy rozprowadzić produkt również na szyję oraz dekolt, potrajamy ilość używanego kosmetyku.

Nieco inaczej jest w przypadku kremów nawilżających, ponieważ wyciśnięte z tubki ziarno o wielkości orzecha włoskiego wystarczy zarówno na twarz, jak i na szyję oraz dekolt. Jeżeli chodzi o filtry, które według ekspertki są (tak samo jak oczyszczanie) podstawą codziennej pielęgnacji, specjaliści stosują specjalną metodę ich nakładania.

- Krem z filtrem powinniśmy stosować cały rok. Teraz mamy tak dobre produkty, które mogą być i kremem nawilżającym, i SPF-em na cały dzień. (...) Mamy taką zasadę dwóch palców, bo nikt nie będzie odmierzał 2 gramów produktu na 1 centymetr kwadratowy skóry - poinformowała nasza gościni.

Na czym polega wspomniana technika nakładania filtrów? Tego dowiesz się z naszego materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości