Pielęgnacja twarzy i ciała

Chłodzenie twarzy w upały - czym najlepiej to robić? Lista sprawdzonych sposobów

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:
E+skynesher/Getty Images

Długotrwałe upały mogą być coraz trudniejsze do zniesienia. Dlatego wiele osób szuka różnych sposobów, by się schłodzić. Dobrym sposobem na poczucie ulgi od wysokich temperatur jest schłodzenie twarzy. Czym najlepiej to zrobić?

Chłodzenie twarzy: żelowa maseczka na oczy i roller

Aby żelowa maseczka przyniosła ukojenie zmęczonej upałem twarzy, należy włożyć ją wcześniej na kilka minut do zamrażalnika. Chłodzenie najlepiej przeprowadzać w pozycji leżącej. Dzięki temu możliwe jest nie tylko upragnione ochłodzenie, ale też relaks i odpoczynek. Poza tym maseczka wtedy nie zsuwa.

Roller z kamienia również powinien wcześniej trafić do zamrażalnika. Te wykonane z jadeitu dłużej utrzymują niską temperaturę, dzięki czemu można schłodzić i delikatnie wymasować całą twarz. Obie opcje poprawiają krążenie i zmniejszają ewentualne opuchlizny w okolicy oczu.

Chłodzenie twarzy: kostki chłodzące

Lód sprawdza się nie tylko w obniżaniu temperatury napojów. Kostkami lodu wykonamy też przyjemny, poprawiający krążenie krwi i zmniejszający wszelkie opuchlizny masaż twarzy. Do wody przed mrożeniem można dodać różne olejki. Wystarczy włożyć kostkę w chusteczkę, wygodnie usiąść lub się położyć i delikatnie chłodzić twarz, przesuwając po niej kostką od dołu do góry.

Sprawdź przepisy na domowe kostki masująco - chłodzące.

Chłodzenie twarzy: ręcznik chłodzący

Ręcznik chłodzący najczęściej stosowany jest przez osoby uprawiające różne sporty. Jednak jego właściwości mogą być wykorzystane przez wszystkich, zwłaszcza w trakcie upałów. Materiały, z których produkowane są tego typu ręczniki, na dłużej zatrzymują wodę. Wystarczy więc tylko lekko go zmoczyć i cieszyć się chłodnym, przynoszącym ulgę kawałkiem materiału. Najlepiej sprawdza się umieszczony na twarzy lub karku.

Chłodzenie twarzy: mgiełka

Mgiełki do twarzy i ciała o właściwościach chłodzących i nawilżających to coś, co latem każdy z nas powinien mieć przy sobie, bez względu na temperaturę i miejsce pobytu. Spoconą, przegrzaną twarz, szyję czy ramiona można spryskać w dowolnym momencie. Efektem jest nie tylko uczucie ulgi i choćby chwilowe ukojenie, ale też nawilżenie często wystawianej na słońce skóry.

Chłodzenie twarzy: wiatraki

Sposobu działania tych urządzeń raczej nikomu nie trzeba wyjaśniać. W upalne dni każdy podmuch wiatru jest mile widziany. Wiatrak ustawiony na biurku może poprawić komfort pracy w upały, a w sypialni – ułatwić zaśnięcie.

Chłodzenie twarzy: wachlarz

Wdzięczna, tradycyjna metoda chłodzenia twarzy. Wachlarz jest niezastąpiony w trakcie przemieszczania się po gorącym mieście czy podróży pojazdem bez działającej klimatyzacji. Poza tym można wybrać sobie różne wzory i kolory, dlatego często stanowi piękny, funkcjonalny dodatek do letniej stylizacji.

Chłodzenie twarzy: poduszka chłodząca

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które w trakcie upałów mają problemy z zasypianiem, są poduszki chłodzące, np. takie napełniane wodą, żelem chłodzącym lub wentylowane. Chłodzenie nią twarzy ułatwia zaśnięcie w trakcie gorących nocy.

Zobacz też:

Masaż lodem i jego zalety. Jak go wykonać? Jak używać przyrządu do masażu lodem?

Nie taka klimatyzacja straszna. Jak skutecznie ochłodzić mieszkanie?

Upał w aucie może zabić w 10 minut! Nie zostawiaj tam dzieci i zwierząt

Zobacz video: Panujące upały mogą wykończyć nie tylko nas, ale i nasz samochód. Jak w awaryjnej sytuacji poradzić sobie z przegrzaniem silnika?

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości