Antycellulitowy niezbędnik. Jak poradzić sobie z pomarańczową skórką?

Dzień Dobry TVN
Najczęściej zauważyć można go na udach, a także w okolicy brzucha i pośladków. Cellulit bywa prawdziwą zmorą. Na szczęście są sposoby na to, żeby z nim walczyć. Jakie? O tym opowiedziała Magda Suchan – kosmetolog medyczny, specjalista fizjoterapii i masażu.

Cellulit – co to jest i jak z nim walczyć?

Żeby wiedzieć z czym walczyć, trzeba to poznać. Cellulit jest nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, która bywa oporna. Może być zbity, bardziej grudkowaty, ale też plastyczny, kiedy mamy problem z zatrzymaniem wody w organizmie.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, ze cellulit będzie kobietom towarzyszył i będzie pojawiał się w cyklicznych momentach w życiu. Pierwsza miesiączka, ciąża, okres menopauz. Wtedy, kiedy mamy te zaburzenia hormonalne. Kiedy ten progesteron i estrogeny niestety nie współgrają

- tłumaczy Magda Suchan, kosmetolog medyczny, specjalista fizjoterapii i masażu.

Dla wielu kobiet cellulit jest po prostu nieestetyczny i chcą się go pozbyć. Całe szczęście, są na to sposoby.

W momencie, kiedy mamy problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej, z oporną tkanką tłuszczową, z grudkami, to musimy poradzić sobie zabiegami kosmetycznymi, sposobami domowymi, a jeżeli to nie zadziała, to wtedy możemy skorzystać z porady kosmetolog

- dodaje kosmetolog.

Zacznijmy jednak od domowych zabiegów, do których koniecznie należy dołączyć prawidłową dietę, bo warto pamiętać, że spożywanie produktów z wysokim indeksem glikemicznym niekorzystnie wpływają na walkę z pomarańczową skórką. Nie sprzyja także stres.

Antycellulitowy niezbędnik

Magda Suchan zaproponowała zabieg, który każda z nas może wykonać w domu. Jeżeli nie mamy wymienionych niżej produktów, warto się w nie zaopatrzyć. Zaczynamy!

 • Najpierw szczotkujemy na sucho ciało, by pozbyć się martwych komórek naskórka – w ten sposób uruchamiamy proces drenażowy.
  • Następnie kąpiemy się.
   • Wykonujemy masaż bańką chińską na antycellulitowej okolice.
    • Na koniec możemy użyć balsamu.

     Taki zabieg to najlepsze rozwiązanie w domowej walce z cellulitem. Proces jest czasochłonny, ale efekty będą widoczne! Alternatywą dla szczotkowania jest peeling , który możemy przygotować korzystając z kuchennych zasobów. Wystarczą fusy po kawie, cynamon i oliwa, albo cukier trzcinowy czy sól himalajska, oliwa i skórka z cytryny.

     Pamiętajmy, że cellulit to nie tylko nieestetyczna pomarańczowa skórka, ale może także sygnalizować niewydolności mikrokrążenia . Wówczas warto skontaktować się z lekarzem.

     Zobacz też:

     Pierwsza modelka plus size w "Top Model" o hejcie i kompleksach: "Bardzo często czułam się gorsza". Agata Wiśniewska zapewnia, że da się to zmienić

     #SzczereCiało, czyli cała prawda o idealnych sylwetkach z Instagrama. Wszystko zależy od perspektywy

     Ania Lewandowska pokazała cellulit. Które gwiazdy również nie wstydzą się niedoskonałości?

     Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

     Autor: Anna Korytowska

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości