Moda i Uroda

Polskie akcenty na Paris Fashion Week. Co będzie modne w tym sezonie?

Moda i Uroda

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Anna Kowalska
Trwa paryski Tydzień Mody
Trwa paryski Tydzień Mody Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Paryski Tydzień Mody niezmiennie od lat przyciąga setki tysięcy fanów najnowszych trendów. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w modowym kalendarzu. W tym sezonie swoje kolekcje pokazuje ponad 100 najważniejszych projektantów, a na wybiegach można zobaczyć polskie top modelki. O tym, co dzieje się na Paris Fashion Weeku, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Kowalska.

Paryski Tydzień Mody - trendy

27 września rozpoczął się Paris Fashion Week. Tym razem impreza potrwa aż 9 dni. Światowej sławy projektanci i najpopularniejsze domy mody stworzyły na tę okazję wyjątkowe kolekcje. Saint Laurent, na pokazie zorganizowanym u stóp wieży Eiffla, zaprezentował długie, lejące się suknie i płaszcze. Z kolei Dior swoimi gorsetami i butami na platformach przeniósł nas w czasy renesansu. Tytuł największego show należy do domu mody Balmain - modelki na wybiegu podziwiało na żywo ponad 7 tysięcy widzów.

- Jest kilka motywów, które powtarzają się w kolekcjach - powiedziała Michalina Murawska, redaktorka mody w Vogue Polska. - To przede wszystkim kaptur, kwiaty, motyw róży. Co ciekawe, że te kolekcje nie zmieniają się z sezonu na sezon o 180 stopni. To raczej kontinuum tego, co było pokazywane wcześniej. Dla mnie to przejaw mody zrównoważonej, że nie musimy wymieniać garderoby co sezon, tylko możemy mieszać coś z tej kolekcji z czymś z poprzedniej kolekcji - dodała Murawska.

Polskie akcenty na Paris Fashion Week

W Paryżu nie brakuje polskich projektantów. Swoje show roomy mają tam Magda Butrym czy pracująca w Berlinie Kasia Kucharska. Podczas tygodnia mody polskie modelki pojawiły się m.in. na pokazach Etam czy Diora.

Martyna Budna na Paris Fashion Weeku jest główną modelką domu mody Givenchy. - Wszystkie projekty, które wyjdą na wybiegu, zostały zrobione na mnie. Od samego początku byłam przy tworzeniu tej kolekcji - przyznała top modelka.

Budna jest weteranką paryskich wybiegów. - Zrobiłam naprawdę mnóstwo pokazów. Po każdym sezonie wychodziło ich łącznie ponad 60. Tak naprawdę nie myślałam, że po tylu latach nadal będę w modzie. Miałam zupełnie inne plany na siebie, ale jestem bardzo usatysfakcjonowana z tej pracy i naprawdę ją uwielbiam - podkreśliła Martyna. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości