Zuzanna Bijoch komentuje zmiany w świecie mody: "Promowanie nierealnych kanonów piękna nam szkodzi"

Jeszcze do niedawna świat mody kreował obraz idealnej, pozbawionej wszelkich niedoskonałości kobiety. Szczupłe i wysokie modelki o nieskazitelnej skórze sprawiały, że wiele osób starało się dążyć do wyznaczonego przez media kanonu piękna. Obecnie odchodzi się od nierealnych standardów i coraz większą wagę przykłada się do naturalności. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym modelka, Zuzanna Bijoch.

Świat mody wyraźnie się zmienia, a najlepszym tego dowodem są zdjęcia modelek, które od pewnego czasu pojawiają się na łamach mediów społecznościowych oraz w kampaniach reklamowych znanych, światowych marek. Kobiety, które pozują bez makijażu, nierzadko obnażając trądzik, blizny bądź inne problemy ze skórą, z przekonaniem udowadniają, że każdy z nas ma jakieś niedoskonałości i nie powinny one być źródłem kompleksów.

Kanony piękna w świecie mody

Zdjęcia reklamowe poddawane dokładnej obróbce, prezentujące modelki o idealnej sylwetce i nierealnie gładkiej skórze, powoli stają się przeszłością. Marki modowe i kosmetyczne zaczynają dostrzegać znaczenie naturalności, coraz częściej chcą prezentować prawdziwy obraz kobiety, obejmujący także cechy, które do tej pory uważane były za ułomności.

To pozytywny znak, że duże firmy reklamowe decydują się zatrudniać modelki, które nie są oczywiste. Oznacza to, że ten biznes się zmienia, stawiamy na naturalność i być może doszliśmy już do takiego momentu, w którym odczuwamy przesyt tymi w pełni wyretuszowanymi zdjęciami. Może konsument zdaje już sobie sprawę, że promowanie nierealnych kanonów piękna nam szkodzi

- mówiła w studiu Dzień Dobry TVN Zuzanna Bijoch, zwracając uwagę na to, że duży wpływ na postępujące zmiany ma rosnąca dostępność do narzędzi, umożliwiających samodzielne przerabianie zdjęć.

Wszyscy mamy telefony komórkowe i wszyscy wiemy, jak działają filtry. Prawie każdy z nas ma jakąś aplikację, która jest w stanie coś zmienić, upiększyć, więc może wyretuszowane zdjęcia nie mają już takiej siły jak dawniej

- zauważyła modelka. Jej zdaniem zmiana nastawienia do kobiecego piękna, nie tylko w świecie mody, może nieść za sobą wiele korzyści. W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest samoakceptacja, a co za tym idzie, także troska o nasze zdrowie mentalne i fizyczne. Powinniśmy uczyć się tolerancji wobec drugiego człowieka, a jednocześnie nie szczędzić jej także samym sobie. - Piękno jest w różnych rozmiarach, w różnych kolorach i to nas wyróżnia - podsumowała Zuzanna Bijoch.

Zuzanna Bijoch - top modelka i pilna studentka

Podczas wizyty w studiu Dzień Dobry TVN, Zuzanna Bijoch wyznała, że po ponad rocznym pobycie w Stanach Zjednoczonych, w końcu udało jej się przylecieć do Polski. Ze względu na pandemię, wcześniej nie mogła pozwolić sobie na podróż do kraju, a przede wszystkim na spotkanie z rodzicami, za którymi bardzo tęskniła. W Nowym Jorku modelka realizuje się na płaszczyźnie zawodowej, ale znajduje także czas na edukację oraz rozwój osobisty w zupełnie innej dziedzinie.
- Studiuję ekonomię na Uniwersytecie Columbia . Jestem umysłem ścisłym, lubię finanse i inwestowanie , jest to poniekąd moja ucieczka, możliwość utrzymania balansu. To także moja przyszła droga zawodowa. Obecnie realizuję staże, w poprzednim semestrze brałam udział w rekrutacjach do pracy w bankach inwestycyjnych i funduszach inwestycyjnych - wyznała Zuzanna Bijoch, udowadniając, że można połączyć karierę modelki z inną aktywnością.
Zobacz także:
Autor: Magdalena Brzezińska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości