Co już wiadomo o Met Gali 2024? "Mam nadzieję, że ten projekt pobudzi nasze zmysły"

The 2023 Met Gala Celebrating "Karl Lagerfeld: A Line Of Beauty"
Ujawniono temat przewodni Met Gali 2024
Źródło: Cindy Ord/MG23/Getty Images
Znamy już tytuł tegorocznej wystawy, a co za tym idzie temat przewodni Met Gali. Poznaliśmy także motyw przewodni dress code'u i prowadzących. Wielkie wydarzenie odbędzie się już za chwilę. Zapowiada się prawdziwa uczta modowa. W jakich stylizacjach ujrzymy gwiazdy? Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Met Gala - najbardziej prestiżowe wydarzenie modowe na świecie

Met Gala to coroczne wydarzenie związane ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów należącego do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Organizowana jest przez magazyn modowy "Vogue". Prestiżową imprezę otwiera wystawa, a od gości wymaga się, by swoje kreacje dopasowali do tematu przewodniego. A jaki będzie w 2024 roku?

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Kultura i sztuka

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki

"Sleeping Beauties: Reawakening Fashion" tematem Met Gali 2024

Po tegorocznym hołdzie złożonym Karlowi Lagerfeldowi Met Gala 2024 odwraca uwagę od osobowości i skupia się na ciężkiej pracy i ochronie, które mają na celu zachowanie historycznej mody w nienaruszonym stanie. Wystawa będzie nosić tytuł "Sleeping Beauties: Reawakening Fashion" ("Śpiące Piękności: Przebudzenie Mody").

Jak podaje vogue.com, na wystawie znajdzie się około 250 elementów zaczerpniętych ze stałej kolekcji Instytutu Kostiumów, które ukazane zostaną w zupełnie nowy sposób. Prezentowane prace będą obejmować 400 lat historii mody - od XVII-wiecznego angielskiego gorsetu z epoki elżbietańskiej po kreacje XXI wieku autorstwa takich projektantów jak: Phillip Lim, Stella McCartney i Conner Ives.

- Moda jest jedną z najbardziej emocjonalnych form artystycznych ze względu na jej związek z ciałem. Jest nasycona pamięcią i emocjami, a my odnosimy się do niej poprzez nasze zmysły. Mam nadzieję, że ten projekt pobudzi nasze zmysły do jeszcze wnikliwszego zgłębiania mody - powiedział Andrew Bolton, kurator Wendy Yu z Instytutu Kostiumów.

Jak dodał, wystawa zostanie zorganizowana wokół 50 historycznie istotnych i estetycznie pięknych dzieł z przeróżnych kolekcji, które są zbyt delikatne, aby kiedykolwiek ponownie je założyć. - To tytułowe "Śpiące Piękności" - podkreślił.

Met Gala 2024 - jaki dress code obowiązuje?

Tegoroczny dress code nawiązuje do opowiadania "The Garden of Time", J.G. Ballarda. porusza ono tematy piękna, ale także rozkładu i upływu czasu. Głównym motywem jes nieuchronność zmian oraz kruchość piękna i to n ma być odzwierciedleniem w stylizacjach celebrujących. Zatem stroje powinny uwidaczniać z jednej strony efemeryczność, a z drugiej wieczność.

Met Gala 2024 - kiedy się odbędzie?

Zgodnie z tradycją odbędzie się w pierwszy poniedziałek maja, czyli w 2024 roku to 6. dzień miesiąca. Wystawa potrwa od 10 maja do 2 września.

Kto poprowadzi Met Galę w 2024 roku?

W 2024 roku Met Galę poprowadzą Bad Bunny, Chris Hemsworth, Zendaya i Jennifer Lopez

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska/Teofila Siewko

Źródło: vogue.com/elle.pl

Źródło zdjęcia głównego: Cindy Ord/MG23/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości