Makijaż

"Czysty makijaż" - nowy trend, który stał się hitem TikToka. Na czym polega?

Makijaż

Autor:
Nastazja
Bloch
Czysty makijaż - nowy trend 2022 roku
Vyacheslav Chistyakov/GettyImagesCzysty makijaż

Make-up "no make-up" zachwycił kobiety na całym świecie. Subtelny makijaż, który podkreśla naszą urodę, pojawił się już kilka sezonów temu. Teraz sieć podbija nowy trend – "czysty makijaż". Zdradzamy jak wykonać go krok po kroku.

Czysty makijaż - nowy trend urodowy 2022

TikTok to źródło wielu cennych i przydatnych informacji. W aplikacji znaleźć możemy nie tylko zabawne filmiki, ale także wiele przydatnych porad. Niedawno kategorię urodową zdominował nowy trik – czysty makijaż. Kobiety oszalały na jego punkcie, o czym świadczy ilość filmików zamieszczanych w sieci. W czym tkwi fenomen czystego make-upu?

Kluczem do sukcesu jest jak najbardziej naturalny look, odpowiednio przygotowana, wypielęgnowana cera oraz charakterystycznie ułożone brwi przy pomocy specjalnego mydełka. Ma być lekko i promiennie.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Czysty makijaż – jak go wykonać?

Po długich miesiącach chłodu, w końcu wróciła do nas wiosna. W tym czasie warto zadbać o cerę, a także postawić na dużo lżejsze kosmetyki, które nie będą zapychały porów. Idealnym sposobem na delikatny i kobiecy make-up będzie "czysty makijaż". Jak wykonać go krok po kroku?

Przede wszystkim zaczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy. Następnie sięgamy po podkład. Tu reguła jest prosta – musi on być idealnie dobrany do koloru naszej skóry. Punkt kolejny to korektor, którym zakrywamy pojedyncze niedoskonałości, a następnie maskara. Na koniec kluczowy produkt – żel do brwi. Z jego pomocą przeczesujemy włoski i delikatnie je rozczesujemy. Niektóre tiktokerki efekt "clean make-up" podkreślają także bezbarwnym błyszczykiem do ust.

@evarankiin Reply to @yoodaddydre how to achieve the cleanlook ib: @millieleer #cleanmakeup Manhattan - Ella Fitzgerald

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Vyacheslav Chistyakov/GettyImages

Pozostałe wiadomości