Makijaż

Brwi na mydło - gorący trend w makijażu na lato 2021

Makijaż

Aktualizacja:
piękna kobieta z efektownie wystylizowanymi brwiami

Wiadomo nie od dziś, że brwi uznawane są za ramę całej twarzy, ponieważ to właśnie ich grubość i kształt istotnie wpływają na nasz wygląd. Sposoby na stylizację włosków zmieniają się niemal z każdym sezonem i choć podążanie za trendami nie zawsze musi się sprawdzać, brwi na mydło to absolutny hit na lato 2021, który błyskawicznie podbił serca makijażystów i kobiet na całym świecie.

Stylizowanie brwi za pomocą mydła to metoda umożliwiająca ekspresowe podkreślenie i zdyscyplinowanie włosków, jak również widoczne zwiększenie ich objętości. Technika ta posiada wiele zalet, dlatego jej popularność nie powinna nikogo dziwić. Mydło gwarantuje skuteczne utrwalenie pożądanego kształtu brwi, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zostaną one ujarzmione i utrzymają się w miejscu przez cały dzień. Co więcej, brwi na mydło wyglądają bardzo naturalnie, świetnie wpisują się zatem w koncepcję letniego makijażu.

Co jest potrzebne, by wystylizować brwi na mydło?

Dobra wiadomość jest taka, że w tym sezonie modne brwi nie wymagają od nas inwestowania w szereg różnorodnych kosmetyków i akcesoriów ułatwiających ich aplikację. Wystarczy prosta szczoteczka lub grzebyk, woda i oczywiście wybrany rodzaj mydła. Najlepiej sprawdzają się tutaj naturalne produkty o prostym składzie. Możemy sięgnąć chociażby po zwykłe mydło glicerynowe, które doskonale nawilża skórę i zwykle nie powoduje niepożądanych reakcji alergicznych. W sklepach dostępne są także specjalne mydełka przeznaczone do stylizacji brwi. Rynek kosmetyczny na bieżąco podąża za trendami, dlatego jeśli zależy nam na profesjonalnym produkcie, bez problemu znajdziemy go w pobliskiej drogerii. Z pomocą takiego zestawu w kilka chwil wyczarujemy najmodniejszy letni makijaż brwi.

Jak stylizować brwi na mydło?

Kiedy zaopatrzymy się już w niezbędne produkty, pozostaje jedynie przejść do działania i nadać brwiom oczekiwany kształt. To od naszych preferencji zależy, jak wysoko postawimy włoski i w jaki sposób ostatecznie postanowimy je ułożyć. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie wyraźnie uniesione do góry brwi, nieco zmierzwione na całej długości łuku. Taki efekt nie każdemu musi jednak odpowiadać, równie dobrze możemy zdecydować się na bardziej subtelną wersję i starannie zaczesać włoski zgodnie z ruchem ich wzrostu, pozostawiając "nastroszony" jedynie ich początek. Proces stylizacji jest niezwykle prosty. Wystarczy delikatnie zmoczyć mydło wodą (można skorzystać także ze specjalnego fixera do makijażu lub ulubionej mgiełki do twarzy), a następnie nabrać niewielką jego ilość na szczoteczkę. Brwi wyczesujemy w wybranym kierunku, nadając im kształt, na którym nam zależy. Na koniec możemy także sięgnąć po precyzyjny pisak do brwi lub klasyczną kredkę i uzupełnić ewentualne luki, pojawiające się zwłaszcza w sytuacji, gdy nasze brwi nie są wystarczająco gęste. Gotowe!

Zobacz wideo: Jak nadbudować brwi makijażem?

Zobacz także:

Metamorfoza Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jak bardzo zmieniła się od czasów "Perfekcyjnej pani domu"?

Jak używać suchego szamponu – zasady, sposób działania, porady

Jak ukryć niedoskonałości figury? Oto fasony, które zasłonią wady sylwetki

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości