Jak przygotować skórę na samoopalacz? Poznaj rady ekspertki

Autor:
Daria
Pacańska
Jak przygotować skórę na samoopalacz?
Jak przygotować skórę na samoopalacz?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jest wiosna, a przed nami lato - to doskonały moment, żeby poznać zasady nakładania samoopalacza. Kosmetyk nada naszej cerze promienny wygląd i opali ją w bezpieczny sposób. Jak aplikować produkt na skórę, żeby trzymał się dłużej i dobrze wyglądał? Kilku porad udzieliła w Dzień Dobry TVN Anna Stankiewicz.

Jak przygotować skórę pod samoopalacz?

Samoopalacze to doskonała alternatywa dla opalania. Długotrwałe eksponowanie ciała na promienie słoneczne nie sprzyja zdrowiu. Warto jednak przygotować skórę do nałożenia takiego produktu.

- Przede wszystkim musimy usunąć martwy naskórek, ponieważ samoopalacz chwyta tylko tę warstwę naskórka, więc jeśli będzie ona sucha, to będziemy miały plamy. Najlepiej działa regularne szczotkowanie, tak co dwa, trzy dni. Dzień przed nałożeniem samoopalacza absolutnie musimy zrobić sobie peeling, aby usunąć ten martwy naskórek - powiedziała Anna Stankiewicz, ekspertka od pielęgnacji ciała.

Wystarczy standardowy, gruboziarnisty peeling. Jeśli chcemy opalić twarz, to używamy peelingów enzymatycznych.

Pielęgnacja skóry po nałożeniu samoopalacza

Warto także zadbać o skórę po nałożeniu samoopalacza. Można używać do tego zwykłych produktów nawilżających bądź tych z drobinkami rozświetlającymi.

- Pamiętamy o tym codziennie. Przed nałożeniem samoopalacza i jak już mamy go na sobie. Po wyjściu z kąpieli nakładamy czy masło, czy balsam nawilżający. Jeśli skóry nie nawilżymy, to samoopalacz w tych suchych miejscach chwyci nam mocniej. Tutaj dochodzimy do trudnych miejsc, jakimi są łokcie, kolana, kostki. Wszystkie te miejsca, gdzie mamy tę skórę wysuszoną - podkreśliła Stankiewicz.

Samoopalacze dobieramy do naszej karnacji. Do jasnej skóry odcienie jaśniejsze, do ciemnej ciemniejsze. Nakładamy go niewiele, w razie potrzeby można dołożyć. Do twarzy przeznaczone są specjalne produkty, zabezpieczamy też brwi i linię włosów, aby ich nie odbarwić.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości