Kolor ma znaczenie. Co można wyczytać z barwy naszego ubrania?

Co mówią o nas kolory naszych ubrań?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kolor ma moc
Kolor ma moc
Najmodniejsze stylizacje w kolorze czerwonym
Najmodniejsze stylizacje w kolorze czerwonym
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska o stylizacjach w programie
The Traitors. Zdrajcy: Malwina Wędzikowska o stylizacjach w programie
Modnie i wygodnie w podróży
Modnie i wygodnie w podróży
Szybka stylizacja: strój na komunię dla mamy
Szybka stylizacja: strój na komunię dla mamy
Nie tylko ubranie, które mamy na sobie, ale i jego kolor może coś o nas powiedzieć. Za barwą kryją się nasze intencje i charakter. Jaką moc mają kolory? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Marek Borowiński, międzynarodowy ekspert ds. kolorów.

W co się ubrać do urzędu, na randkę, na rozmowę z szefem?

Zanim dr Marek Borowiński, międzynarodowy ekspert ds. kolorów opowiedział o znaczeniu barw, poprosił naszych prowadzących o to, aby wybrali po trzy stylizacje - do urzędu, gdy idziemy prosić o wydłużenie terminu spłaty zadłużenia, na randkę oraz na rozmowę z szefem, na której chcemy prosić o podwyżkę. Ewa Drzyzga do urzędu skarbowego wybrała brązową sukienkę. - Brąz spokojny, stonowany, poczucie bezpieczeństwa - powiedział ekspert w Dzień Dobry TVN.

Krzysztof Skórzyński postawił m.in. na szarą marynarkę. - Kolor szary jest dobry do mediacji, podobnie będzie z brązem. Jeżeli ja przychodzę i to ma być uznaniowe, czy mogę mieć rozłożoną płatność czy nie, to jednak chciałbym być stonowany, bardziej spokojny - dodała nasz rozmówca.

Jakie stylizacje prowadzący Dzień Dobry TVN wybrali na randkę i na rozmowę z szefem w sprawie podwyżki? Dowiecie się tego z powyższego wideo.

Co mówią o nas kolory?

Trzeba mieć świadomość, że kolory to komunikaty. - Weźmy np. polityków, oni też z tego korzystają. Na przykład Donald Trump, który używa kolorów, może nie garniturów, ale używa właśnie krawatów. W żółtym zawsze się tłumaczy, w procesie ostatnim w Nowym Jorku, w niebieskim próbuje złagodzić i walczy o wolność, kiedy ma czerwony, często ma pięść, pokazującą: ja wam pokażę. On jest jeszcze wyrazistą postacią w gestach - stwierdził ekspert.

Nasz rozmówca zapytany o to, czy nasi politycy są dobrze ubrani, odpowiedział, że w przypadku mężczyzn, niemal wszyscy wyglądają tak samo. - Nie powstały kody, [...], wiele lat temu taki kod stworzył Andrzej Lepper, tym krawatem - biało-czerwone paski - stworzył pewnego rodzaju wyróżnik - przyznał.

Co oznaczą poszczególne kolory? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości