Co w senniku oznacza siano? Jakie wydarzenia zwiastuje?

siano, pole
Martin Barraud/Getty Images
Sen o odpoczynku w sianie czy o beztroskiej zabawie na nim jest niezwykle relaksujący. Do tego taka fantazja zwykle stanowi bardzo dobrą wróżbę. Czasami jednak marzenie senne o sianie sprawia, że śniący, zamiast budzić się z uśmiechem, wstaje rano z łóżka zmęczony i zestresowany. Jak zatem interpretować sny, w których pojawia się siano?

Wachlarz interpretacji symbolu siana w senniku jest naprawdę pokaźny. Wiele zależy od wyglądu siana. Może być ono suche lub wilgotne, znajdować się na wozie, a nawet płonąć. We śnie można je wąchać, kosić, grabić czy zaznawać w nim błogiego odpoczynku. Jak interpretować sny o sianie i w jakich przypadkach są one złą wróżbą?

Sennik: siano i jego symbolika

Siano kojarzy się z latem, wakacjami, ale także z pracą, która, mimo że bardzo ciężka, przynosi mnóstwo satysfakcji. Wiele osób nie wie jednak, jak interpretować sen o sianie. Okazuje się, że senne obrazy z sianem w roli głównej mogą mieć bardzo zaskakujące wyjaśnienie. Symbolika siana w senniku jest bardzo różnorodna. Może być dobrym prognostykiem w sprawach finansowych lub też wskazywać na potrzebę urozmaicenia w życiu erotycznym. W senniku siano symbolizuje także bezpłodne rozmyślania i uczucia, a także tendencję do snucia czarnych scenariuszy. Nie należy jednak skupiać się na tego rodzaju myślach, inaczej bowiem można stracić lub przegapić coś bardziej wartościowego. W innym znaczeniu siano to także symbol daremnych wysiłków.

Co ciekawe, według sennika siano może też zwiastować bardzo nietuzinkowe wakacje. Natomiast sen o sianku, które znajduje się pod obrusem na wigilijnym stole, mówi, że przeczucia lub przewidywania mają szansę się sprawdzić. Ponadto siano we śnie może wskazywać też na potrzebę zmiany w życiu, także w sferze erotycznej. Być może wkradła się tam rutyna, którą powinno się przełamać.

Sen o sianie – jak go odczytywać?

W senniku siano i słoma oznaczają wezwanie do większego rozsądku w działaniu i myśleniu. Dla tych, którzy na jawie bujają w obłokach, sen, w którym pojawia się siano, stanowi więc wskazówkę, by zacząć mocnej stąpać po ziemi i trzeźwo oceniać sytuację. Pachnące, świeże siano w senniku jest zapowiedzią ważnego wydarzenia, które w niedalekiej przyszłości ma nastąpić. Może ono znacząco poprawić jakość życia śniącego. Z tego względu senniki wskazują, że ujrzenie siana we śnie może oznaczać zapowiedź dostatku i dobrobytu, dobrej nowiny lub szczęścia w miłości. Według starych senników wąchanie siana zwiastuje dobre zdrowie. Natomiast jego koszenie to omen sporego przypływu gotówki.

Kolejną dobrą wróżbą jest pojawiający się we śnie wóz z sianem. Może on oznaczać, że do śniącego wkrótce uśmiechnie się los. Grabienie siana we śnie zwiastuje natomiast powiększenie majątku. Sugeruje też możliwość prezentacji umiejętności. Korzyści wróży też stóg siana. Co ciekawe, skrajnie odmienne interpretacje podają, że taka wizja może również zwiastować długi.

Leżenie na sianie w senniku z kolei odczytuje się jako symbol łatwych do spełnienia wymagań. W tym znaczeniu znak taki można odnieść do spraw zawodowych. Być może zadowolenie z życia przyniosą komuś małe sukcesy, a nie tylko te duże, często niemożliwe do osiągnięcia.

Siano w snach może mieć również znaczenie negatywne. Prognozą kłopotów jest sen, w którym jest ono wilgotne. Może wskazywać na rozczarowanie jakąś osobą. Stanowi więc przestrogę, by zachować ostrożność w kontaktach towarzyskich i uważać na fałszywych przyjaciół, ale także, by baczniej przyjrzeć się swojemu związkowi. Sen o wożeniu suchego siana senniki interpretują natomiast jako proroctwo niepowodzenia.

Sennik: siano w stodole, snopki

W senniku stodoła z sianem może oznaczać klęskę w działaniu. Nie jest to zatem dobra wróżba dla tych, którzy rozpoczynają jakieś nowe przedsięwzięcie. Płonące siano może natomiast sugerować zaprzepaszczenie nadarzającej się okazji. To znak, że jeśli osoba śniąca szybko się na coś nie zdecyduje, może to stracić. W tym znaczeniu to symbol zmarnowanej szansy. Taki sen o sianie może też być przestrogą, by nie dawać się ponosić emocjom. Przez takie postępowanie można bowiem popełnić jakiś fatalny w skutkach błąd.

Ładowanie siana w senniku odczytywane jest jako zwiastun ciężkiej pracy. Najprawdopodobniej jednak niezbyt dobrze płatnej. Możliwe więc, że powinno się rozważyć jej zmianę.

Ujrzenie we śnie snopków z sianem stanowi z kolei wskazówkę, by trzymać nerwy na wodzy, bo inaczej można kogoś nieumyślnie zranić. Jeśli snopki się wiąże, jest to sygnał, by nie wyładowywać swoich frustracji na partnerze. To symbol zniewolenia drugiej osoby i traktowania jej w sposób przedmiotowy. Niezbyt dobrą wróżbą jest też widok zgniłego siana. Taki obraz może być prognozą niepowodzeń lub złego obrotu spraw.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości