Gwiazdy

Urszula Dudziak i jej siostra Danuta, czyli rodzeństwo na medal. "Jesteśmy wyjątkową parą"

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Nierozłączne mimo odległości – siostry Dudziak
Nierozłączne mimo odległości – siostry Dudziak Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Urszula Dudziak i jej siostra Danuta Andresson-Dudziak to wyjątkowe rodzeństwo. Słynna wokalistka, poza talentem artystycznym, może pochwalić się też szczęściem do więzi rodzinnych. Gwiazda wraz z siostrą odwiedziła Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o relacji, której niestraszne są żadne odległości. Jak udało im się stworzyć tę siostrzaną przyjaźń?

Urszula i Danuta Dudziak. Wyjątkowe rodzeństwo

Urszula Dudziak jest szczęśliwą siostrą Danuty, z którą od zawsze ma świetną relację. Obie panie pojawiły się w studio Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o pielęgnowaniu siostrzanej więzi. Okazuje się, że choć w dzieciństwie zdarzały im się sprzeczki, dziś łączy je wielka przyjaźń. Urszula Dudziak przez 30 lat mieszkała w Nowym Jorku, Danuta – wiedzie życie w Göteborgu w Szwecji. Mimo dzielącej je odległości, siostry do dziś są dla siebie najlepszymi przyjaciółkami.

 - Urszula zawsze była cudowną siostrą, zapraszała mnie na wszelkie podróże, jak miałam możliwość, jak były wakacje, zapraszała mnie na swoje trasy, poznałam świat przez nią – opowiadała Danuta.

Siostrzana więź, jak każda inna, wymaga czasem wysiłku. Zarówno Danuta jak i Urszula darzą się ogromną sympatią i wiedzą, że zawsze mogą na sobie polegać. Jak podkreśla wokalistka, nigdy nie zdarzyło jej się wchodzić w konflikt z siostrą.

- My jesteśmy jakąś wyjątkową parą siostrzaną [...] Zawsze są jakieś tarcia, nieporozumienia, ale ja naprawdę jestem oddana mojej siostrze, bardzo ją cenię, kocham, to jest po prostu złoty człowiek, to jest święta Danusia – tłumaczyła piosenkarka.

Danuta Andresson-Dudziak. Kim jest siostra Urszuli Dudziak?

Danuta Andresson-Dudziak jest młodszą siostrą słynnej polskiej wokalistki. Dziś żyje w Göteborgu w Szwecji i jest już na emeryturze. Choć, tak jak siostra przejawiała talent wokalny, to muzyka nie była jej pisana. Większość życia pracowała jako pielęgniarka, a dziś, gdy ma więcej wolnego czasu, zaangażowana jest w działanie lokalnego chóru oraz kabaretu tworzonego przez Polaków na emigracji.

 - Nie miałam takiej chęci jak Ula do śpiewania. Ona grała na pianinie, żyła tą muzyką – zdradziła Danuta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości