Gwiazdy

Miał dziewczynę, kiedy odkrył, że podobają mu się mężczyźni. "Myślałem, że jest coś nie halo"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Oskar Netkowski
Jacek Jelonek prywatnie

Jacek Jelonek jest gwiazdą pierwszej polskiej edycji programu "Prince Charming", w którym panowie będą walczyć o jego względy. Jak bliscy mężczyzny zareagowali na coming out i kiedy odkrył, że nie spędzi życia u boku kobiety?

"Prince Charming" - Jacek Jelonek o swoim coming oucie

12 października na platformie Player.pl zadebiutuje program "Prince Charming". To pierwsza w Polsce tego rodzaju produkcja. Wystąpi w niej Jacek Jelonek, 34-letni przystojny model. Choć teraz nie boi się otwarcie mówić o swojej seksualności, to jednak nie zawsze tak było. W rozmowie z Oskarem Netkowskim, reporterem dziendobry.tvn.pl, wyznał, dlaczego jego najbliżsi jako ostatni dowiedzieli się o nim prawdy.

- Nigdy nie ukrywałem, że jestem gejem. Pracowałem w środowisku, w którym była turbotolerancja. Rodzina dowiedziała się tak naprawdę ostatnia, bo miałem zawsze obawy, jak zareagują. Ale powiedzieli, że jestem ich synem, dalej mnie kochają i nie wygonią mnie z domu. Jestem bardzo wdzięczny, że tak się stało - powiedział Jacek.

Jelonek dobrze pamięta, kiedy zaczął odkrywać swoją tożsamość seksualność. - Miałem 17 lat. Widziałem gazety w kiosku i zorientowałem się, że podobają mi się mężczyźni. A jeszcze wtedy miałem dziewczynę, spotykaliśmy się, więc myślałem, że coś jest nie halo. Później pojechałem do Warszawy i odkryłem, że jest jak jest. Do tej pory mam kontakt z tą dziewczyną, wie, że jestem w programie - wyznał model.

Związki Jacka Jelonka

Jacek wspomina, że przed laty nie było tak łatwo kogoś poznać, jak teraz - w dobie smartfonów i aplikacji randkowych.

- Kiedy zacząłem odkrywać swoją tożsamość seksualną, to dopiero wchodził internet. Były wtedy pierwsze modemy i kabel podpinało się do telefonu. Nie było portali, na których można było kogoś spotkać, nie było aplikacji. Troszkę inaczej to wyglądało. Spotkałem wtedy chłopaka na czacie chyba, pamiętam, że w tamtych czasach dużo się pisało, wysyłało zdjęcia, które trzeba było zeskanować - powiedział Jelonek.

Kiedy uczestnik "Prince Charming" prawdziwie się zakochał? - To niesamowite, jak człowiek się uczy i dopiero z perspektywy lat wie, czego szukasz. Miłość przyszła później, w kolejnych związkach, które były bardziej dojrzałe - wyznał Jacek Jelonek.

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości