związki homoseksualne

  związki homoseksualne

  Ricky Martin, gwiazda latynoskiej muzyki po wielu latach wrócił do Polski, by zagrać koncert. Wystąpi dziś w hali Ergo Arena w Trójmieście. Z piosenkarzem, przed koncertem, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. - Dzisiaj będzie karnawał, będzie szaleństwo, wszyscy powinni się ubrać w luźne ubranie, bo będziecie się pocić tańcząc - mówi Ricky Martin. Czy trudno było mu się przyznać publicznie do swojej orientacji? - Nie mam maski na twarzy, jestem samym sobą. Jestem otwarty na temat tego, kim jestem i najwyraźniej fani to lubią. Życie jest zbyt krótkie, żeby udawać. Musimy być szczęśliwi, a miłość przejawia się na różne sposoby - powiedział Gabi Drzewieckiej Ricky Martin. Jak wychowuje swoje dzieci? Co myśli o polskich fanach?

  Jacek i Andrzej są razem od 6 lat. 5 lat temu wyjechali do Brighton i tam zalegalizowali swój związek. Niedługo potem zaadoptowali 2 braci. Czy trudno było zalegalizować związek w Anglii? Jak wyglądał proces adopcyjny? Według polskiego prawa ich rodzina nie istnieje. Czy chcieliby wrócić do kraju? Rodzinę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Polski prawnik Jakub Urbanik i jego partner postanowili wziąć ślub w Hiszpanii. Są ze sobą razem od 11 lat. Wykładają na tej samej uczelni i razem mieszkają. Jedyne, co różni ich stały związek od innych to jednopłciowość. Dlaczego urzędnik odmówił Jakubowi Urbanikowi wydania dokumentu niezbędnego do wstąpienia w związek poza granicami Polski? W Dzień Dobry TVN prawnik pojawił się ze swoim adwokatem Pawłem Marciszem. Co wygrana w sprawie zmieni dla polskich homoseksualistów, którzy chcą wejść w związek małżeński? Czy wykładowcy spotkała się ze wsparciem ze strony studentów?

  Michał Kwiatkowski pojawił się dziś w Dzień Dobry TVN ze swoim narzeczonym Maximem Assenzą, który prowadzi "real show" z różnych miejsc na świecie. W Polsce spotkali się z niezwykle ciepłym przyjęciem, szczególnie jeśli chodzi o rodzinę i przyjaciół. Ślub wezmą w lipcu 2017 w Paryżu, tam również planują zamieszkać. Data i miejsce już ustalone, a jak zapracowani narzeczeni znajdą czas na organizację wesela? "Tulicie się do siebie jak dwa małe chomiczki" powiedział zakochanej parze Marcin Prokop. Czy planują adopcję dziecka?

  Wiele osób homoseksualnych - z obawy przed odrzuceniem - boi się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji. I część z nich ma niestety rację. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Małeckiego, który pomaga homoseksualistom zmagającym się z brakiem akceptacji ze strony rodziców. Zobaczcie, w jaki sposób to robi. Czy ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności? W studiu towarzyszył Panu Adamowi syn Nikodem, który jest gejem. Czy on też miał problem, aby przyznać się rodzicom do swojej orientacji?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Łosia i Grzegorza Lepiankę. Homoseksualna para po 13 latach bycia razem chciałaby sformalizować swój związek. w Polsce nie jest to jednak możliwe. Dlaczego tak bardzo zależy im na związku partnerskim? Co da uregulowanie kwestii prawnych? Zapytaliśmy o to Pawła Knuta, prawnika Kampanii Przeciw Homofobii.

  Postanowiliśmy przeprowadzić mały eksperyment. Na ile jesteśmy tolerancyjni wobec odmiennej orientacji seksualnej? Czy homoseksualna para okazująca sobie publicznie uczucia, kłuje w oczy warszawiaków?

  Do kin wchodzi właśnie druga część filmu "Jak wytresować smoka", a w nim jedna z postaci wypowiada kwestię, która przez media na świecie została odebrana jako pierwszy oficjalny coming out w bajce dla dzieci. Czy świat jest gotowy na pierwszego geja w animacji dla dzieci? O to zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcą Aleksandrę Piotrowską. A Filip Chajzer wybrał się w miasto, aby zbadać poziom tolerancji dla homoseksualizmu. Do jakich wniosków doszedł?

  Elżbieta Pierzchała, mama Zuzy i Jonasza, wychowuje swoje dzieci razem z partnerką Agnieszką. Jaki mamy stosunek do osób tej samej płci wychowujących dziecko? Jak Polacy oceniają taki model rodziny?