Program fundacji Omeny Mensah zmienia życie podopiecznych domów dziecka

"Akademia Pana Kleksa". Fundacja Omeny Mensah utworzyła projekt dla podopiecznych domów dziecka
"Akademia Pana Kleksa". Fundacja Omeny Mensah utworzyła projekt dla podopiecznych domów dziecka
Relacja z premiery filmu "Akademia Pana Kleksa"
Relacja z premiery filmu "Akademia Pana Kleksa"
Gwiazdy podsumowują 2023 rok. Jakie mają plany na sylwestra?
Gwiazdy podsumowują 2023 rok. Jakie mają plany na sylwestra?
Ola Adamska ma siostrę aktorkę. Czy zobaczymy je we wspólnym projekcie?
Ola Adamska ma siostrę aktorkę. Czy zobaczymy je we wspólnym projekcie?
Maffashion i Sebastian Fabijański ustalili, z kim ich syn spędzi święta
Maffashion i Sebastian Fabijański ustalili, z kim ich syn spędzi święta
Jak Blanka Lipińska spędza tegorocznego sylwestra?
Jak Blanka Lipińska spędza tegorocznego sylwestra?
Fundacje Omeny Mensah oraz Rafała Brzoski są partnerami nowo powstałego filmu Macieja Kawulskiego "Akademia Pana Kleksa". Ekranizacja bajki Jana Brzechwy była dla Omenaa Foundation inspiracją do stworzenia wyjątkowego programu edukacyjnego "Zostań, kim chcesz", w ramach którego zorganizowano obóz dla podopiecznych domów dziecka. Turnus odmienił życie objętych opieką młodych osób. - Postanowiliśmy rozbudzić najpiękniejsze wartości - opowiada w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską pomysłodawczyni projektu.

"Akademia Pana Kleksa" i Omenaa Foundation łączą siły

Na premierze filmu "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego pojawiła się zarówno Omenaa Mensah z córką, jak i kilkadziesiąt podopiecznych domów dziecka, których obecność na wydarzeniu nie była wcale przypadkowa. Zaproszona młodzież miała wcześniej okazję wziąć udział w wyjątkowym projekcie, o którym nieco więcej opowiedziała nam sama inicjatorka akcji.

- Ta adaptacja [film "Akademia Pana Kleksa" - przyp. red.] była dla nas, jako fundacji, inspiracją do stworzenia konkretnego programu edukacyjnego "Zostań, kim chcesz", dlatego tym bardziej jest to dla mnie bardzo ważna kwestia, żeby tu [na premierze - przyp. red.] być dzisiaj i żeby ten film odniósł sukces - zaznaczyła Omenaa Mensah.

W ramach wspomnianego programu fundacja zorganizowała dwutygodniowe kolonie dla prawie setki dzieci. - Postanowiliśmy rozbudzić najpiękniejsze wartości. (...) Dla większości z nich to był pierwszy w życiu wyjazd z ich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tam dzieci przechodziły taką zabawę, w której pokazywaliśmy ich mocne strony i na tych mocnych stronach przez cały turnus się skupialiśmy - wyjaśniła przedsiębiorczyni i filantropka w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską.

Program "Zostań, kim chcesz" zmienia życie dzieci

Kolonie, które zostały zorganizowane z myślą o podopiecznych domów dziecka, odbyły się w pałacu, w którym nagrywano część scen z "Akademii Pana Kleksa". - Nasze dzieciaki jako pierwsze miały szansę zobaczyć te niesamowite miejsca i spotkać się też z głównymi bohaterami filmu. (...) Nagle odkrywały podczas tego obozu, że mogą zostać operatorem kamery, że mogą zostać charakteryzatorką, że mogą zostać reżyserem, więc to było wspaniałe - wspomina Omenaa Mensah.

Żona Rafała Brzoski na premierze filmu przytoczyła również poruszającą historię jednego z uczestników wyjazdu. - Było kilka dzieciaków, które, może nie będę mówić, jakimi zawodami chciały się zajmować w życiu, ale były to zawody na pograniczu prawa. Natomiast po tym obozie, co było dla nas największym sukcesem, jeden z chłopców przyszedł i powiedział, że on już nie chce być złodziejem, on chce być operatorem kamery. Dla mnie to było najważniejsze. Dla chociażby tego jednego chłopca było warto i być partnerem filmu, i takie obozy zorganizować - wyznała Berenice Olesińskiej właścicielka organizacji Omenaa Foundation. Materiał wideo z całą wypowiedzią przedsiębiorczyni został załączony na górze strony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Andrzejczak/MWmedia.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości