Magdalena Lamparska i jej mąż o wspólnych wyprawach w góry. "Zakochałam się"

Autor:
Daria
Pacańska
Kochają góry zawodowo i prywatnie
Kochają góry zawodowo i prywatnie Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

Magdalena Lamparska oraz jej mąż Bartek Osumek, który jest podróżnikiem odwiedzili studio Dzień Dobry TVN. Opowiedzieli o wspólnych wyprawach w góry, na które dzisiaj zabierają też swojego syna, Tymoteusza. Co dają im wspólne podróże?

Magdalena Lamparska i Bartek Osumek o górach

Na jedną z pierwszych randek Bartek Osumek zabrał Magdalenę Lamparską do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Chciał pokazać jej krainę, w której się wychował. Przyznał, że kiedy zobaczyła to miejsce, widział błysk w jej oku.

- Wydaje mi się, że ja zakochałam się w pasji. To jest bardzo ważne, żeby każdy z nas miał swoją osobistą pasję. Uważam, że ta nić łącząca aktorstwo, które jest niewątpliwie podróżą, jest bardzo silna - powiedziała Magdalena Lamparska.

Para zabiera na wyprawy także swoje dzieci. Wówczas liczy się dobre przygotowanie. - Pierwsza podróż była kiedy Tymek miał trzy miesiące i pamiętam, że wybraliśmy się w nasze piękne polskie Tatry. To była świetna propozycja dla niego - tłumaczył Bartek Osuch.

Magda Lamparska o podróżowaniu

Aktorka przyznała, że dzięki podróżowaniu z dziećmi może jeszcze raz, ich oczami poznawać świat. - W ogóle góry są niezwykłe, bo w tym takim cyklicznym wchodzeniu można spotkać się bliżej siebie oraz bliżej czegoś metafizycznego Boga, jakiegoś absolutu oraz spojrzeć na swoje problemy z perspektywy - podkreśliła.

Najważniejszą rzeczą przy wychodzeniu w góry jest planowanie podróży. Trzeba mieć mapy, znać pogodę i rozplanować trasę. W plecaku powinny znaleźć się pelerynka ochronna, woda, przekąski. Dziecku można dać mapę, wtedy będzie czuło się potrzebne i zaangażowane. Każdy z uczestników powinien mieć odpowiednie buty i skarpety na zmianę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości