Aktorzy o "Super Mario Bros. Film": "Piękna podróż w czasie do naszego dzieciństwa"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Bianka Zalewska/Anna Tatarska
“Super Mario Bros” -  z gry wideo na duży ekran
“Super Mario Bros” - z gry wideo na duży ekran Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

"Super Mario Bros. Film" trafił na ekrany polskich kin. Czego możemy się po nim spodziewać? Jak powstawał dubbing? O tym opowiedzieli Chris Pratt i Charlie Day, aktorzy podkładający głos głównym bohaterem, w rozmowie z Anną Tatarską, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

"Super Mario Bros. Film" w polskich kinach

"Super Mario Bros. Film" to najbardziej kasowa ekranizacja gier wideo w całej historii oraz jedna z najbardziej dochodowych animacji wszech czasów. Od 26 maja w polskich kinach możemy zobaczyć historię hydraulików, którzy w wyniku pewnej awarii zostali przeniesieni do dziwnej krainy składającej się z kilku królestw. Głównym bohaterom głosu udzielili Chris Pratt (Mario) i Charlie Day (Luigi).

- Czułem, że robimy film bardzo na czasie - przyznał Chris Pratt w rozmowie z Anną Tatarską. - Twórcom udało się znaleźć równowagę pomiędzy nostalgią, która towarzyszy grom a współczesnością. Nasz Mario nie goni już za żadną damą w opałach. Księżniczka Peach jest aktywną bohaterką. Ma moc sprawczą i własne cele, daje czadu i nie bierze jeńców. Jest to popisowo zrobione i nie chodzi tu o pusty chwyt marketingowy - dodał Charlie Day.

Jak zauważył aktor, to piękna podróż w czasie do naszego dzieciństwa.

"Super Mario Bros. Film" - dubbing

Chris Pratt i Charlie Day opowiedzieli również o kulisach powstawania filmu.

- Długo byliśmy odizolowani, ale nie samotni - mówił Chris Pratt. - Oprócz aktorów podkładających głosy przy takim filmie pracuje wielka ekipa: specjaliści od dźwięku tuż za ścianą, reżyserzy towarzyszący nam zdalnie na Skype czy Zoomie - dodał Charlie Day.

Jak aktorzy wspominają kultową grę? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Bianka Zalewska/Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości