Gwiazdy

Kanadyjska wokalistka polskiego pochodzenia. Kim jest Basia Bułat?

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Irmina Somers
Basia Bułat – kanadyjska wokalistka o polskich korzeniach
Basia Bułat – kanadyjska wokalistka o polskich korzeniachDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Basia Bułat jest znaną, kanadyjską piosenkarką. Ma na swoim koncie sześć albumów i nominacje do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Kanadzie. O karierze i miłości, które wypełniają jej życie, opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Basia Bułat - wokalistka

Muzyka towarzyszy Basi Bułat od dzieciństwa. Jej mama uczy gry na fortepianie, ale to nie ona była nauczycielem wokalistki. - To była jej decyzja, żeby nasza relacja została na poziomie matka i córka, a nie profesor i student - powiedziała Bułat w rozmowie z Irminą Somers.

Basia koncentrowała wielokrotnie, występowała na scenach w Kanadzie, USA, Europie i Australii. Jest wybitną multiinstrumentalistką. Opanowała grę na fortepianie, gitarze elektrycznej, autoharfie, ukulele, basie. Ostatnio jej ulubionym instrumentem jest wywodzące się z Ameryki Południowej charango.

Basia Bułat jest zakochana

Muzyczna kariera to jedno, ale równie ważna w życiu Basi jest miłość oraz rodzina. - Nasze wesele odbyło się w oparciu o tradycje miejsca, z którego pochodzę, z Wyspy Księcia Edwarda w Kanadzie. Ale było ono też w połowie polskie, z polskimi tradycjami - przyznał Andrew Woods, mąż Basi. - Musiałem pojawić się u babci Basi i poprosić ją o zgodę na ślub z jej wnuczką. W swoim życiu mam teraz kilka polskich kobiet - dodał Andrew.

Wokalistka niedawno została mamą. Chce, by jej córka w przyszłości, tak jak ona, mówiła biegle po polsku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Irmina Somers

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości