Gwiazdy

To ostatnie chwile, by wybrać się na spektakl "Aida". Na naszej scenie solistka wykonała kultowy utwór

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Agnieszka Przekupień w piosence „Znam prawdę”

Do 29 stycznia widzowie Teatru Muzycznego Roma mogą oglądać "Aidę" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Na scenie Dzień Dobry TVN utwór księżniczki Amneris zaśpiewała solistka Agnieszka Przekupień. Posłuchajcie tej piosenki.

Teatr Muzyczny Roma zaprasza na Aidę

"Aida" to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów. Autorami libretta są: Linda Woolverton, Robert Falls i David Henry Hwang, a oryginalna inscenizacja została wyprodukowana przez Disney Theatrical Productions. Miejscem akcji jest starożytny Egipt, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto jest oparte na operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

Ostatni spektakl w warszawskim Teatrze Roma odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o 17:00.

Agnieszka Przekupień, czyli Amneris na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie wystąpiła Agnieszka Przekupień, która zaśpiewała utwór księżniczki Amneris.

Artystka współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Rampa na Targówku. Najważniejsze jej role to: Jenna ("Waitress"), Amneris ("Aida"), Ellen (Miss Saigon), Lara Guichard ("Doktor Żywago"), Stephanie Mangano ("Gorączka Sobotniej Nocy"), Fantyna ("Les Misérables"), Maria Magdalena ("Jesus Christ Superstar"), Roksana ("Cyrano") oraz Maria Rainer ("Dźwięki muzyki").

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości