musical

  musical

  Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN dzieciaki z Warsztatowej Akademii Musicalowej. Na naszej scenie młodzi artyści wykonali utwór "The Schuyler sister" z musicalu Hamilton. A po ich występie cioteczka Wellman i wujek Prokop złożyli życzenia wszystkim dzieciom. Co powiedzieli? Zobaczcie!

  "Piloci" to najnowszy musical Teatru Roma, opowiadający o miłości, którą brutalnie przerwała II wojna światowa. Musical cieszy się taką popularnością wśród widzów, że jest grany aż siedem razy w tygodniu. Co więcej, spektakl został nominowany do tytułu WYDARZENIE ROKU w plebiscycie BESTSELLERY EMPIKU. Galę będzie można obejrzeć 6 lutego na antenie TVN o godz. 20.15. W castingach do spektaklu wzięło udział aż 600 osób, z czego do obsady dostało się jedynie 60 aktorów. Jak wyglądały przygotowania do premiery? I czy udział w "Pilotach" gwarantuje aktorom angaż przy kolejnym przedsięwzięciu w Romie? Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorów spektaklu: Zofię Nowakowską, Jana Traczyka, Pawła Kubata, Andrzeja Skorupę i Marcina Franca.

  Barbara Kurdej-Szatan, Monika Olejnik, Tomasz Ziółkowski, Joanna Jarmołowicz, Olga Bończyk, Wojciech Kępczyński, Jan Traczyk, Zofia Nowakowska, Robert Rozmus... to tylko kilka gwiazd, które pojawiły się na premierze musicalu "Piloci". Sztuka napisana została specjalnie dla teatru Roma. W dniu premiery na miejscu pojawiła się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie emocje towarzyszyły pierwszemu spektaklowi i czy aktorzy otrzymali owacje na stojąco?

  Kinga Preis jest jedną z głównych bohaterek filmu #WszystkoGra - historii o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. O wyjątkowości filmu, pracy na planie i muzyce, którą lubi powiedziała w Dzień Dobry TVN.

  #WszystkoGra to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia opowiedziana w rytmie najpiękniejszych polskich piosenek i okraszona występami najlepszych tancerzy, w porywających choreografiach Agustina Egurroli. O pracy przy filmie rozmawialiśmy z "dyktatorem" - Agustinem Egurrolą i odtwórcą głównej roli - Sebastianem Fabijańskim.

  Byliśmy z kamerą na premierze musicalu "Wszystko gra". Musical to dla aktorów duże aktorskie wyzwanie. By osiągnąć efekt lekkiego i zabawnego filmu, trzeba się sporo napracować. Jak wyglądały i ile trwały przygotowania do musicalu? Jakie bariery musieli pokonywać na planie aktorzy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Na scenę Teatru Buffo, po piętnastu latach od ostatniego spektaklu, wraca "Piotruś Pan". Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa zapraszają wszystkich małych i dużych na ten spektakl do teatru, a my zachęcamy do obejrzenia fragmentu musicalu w Dzień Dobry TVN. Na naszej scenie było dziś tłoczno...

  Paulo Szot jest Brazylijczykiem polskiego pochodzenia. Śpiewa na deskach najważniejszych oper świata. Występuje też w musicalach i kabarecie. O swojej karierze, rodzinie i miłości do polskiej kultury opowiedział Kindze Rusin. Artysta pokazał prowadzącej Dzień Dobry TVN najważniejsze dla siebie miejsca w Nowym Jorku.

  W lutym na ekrany kin wejdzie film "Wszystko Gra" w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Bazą filmu są kultowe piosenki z lat 70. i 80. XX w., ale w nowoczesnych aranżacjach. Film jest zapowiadany jako musical nowej generacji. Dlaczego?

  Musical "Zły" na podstawie powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda przedstawia historię polskiego superbohatera, który w realiach powojennej Warszawy sam próbuje przywrócić praworządność w mieście. Korespondent Dzień Dobry TVN Adam Kasprzyk spotkał się w Gdyni z reżyserem "Złego" Wojciechem Kościelniakiem. Dlaczego reżyser postanowił wystawić tę sztukę? Ilu aktorów zostało zaangażowanych w musicalu? Jak przygotowywali się do swoich ról?

  Już 31 maja w krakowskim teatrze Variete obędzie się premiera nowego spektaklu Janusza Józefowicza "Legalna blondynka". Z reżyserem podczas prób zespołu i chwilę przed castingiem spotkał się Marcin Sawicki. Jakie wymogi musi spełniać aktor, który chce zakwalifikować się do projektu Józefowicza? Czy wymagającego reżysera można jeszcze zaskoczyć? Czym można go urzec?

  Na deskach krakowskiego teatru Variete już niedługo wystawiony zostanie musical "Legalna blondynka", w którym główną rolę zagra Barbara Kurdej-Szatan. Kto jest jego reżyserem? Dlaczego aktorka postanowiła zagrać w tym musicalu? Czy jego scenariusz różni się od scenariusza filmu o tym samym tytule? Na jaki dzień przewidziana jest premiera musicalu? Z dyrektorem teatru Januszem Szydłowskim i Basią Kurdej-Szatan rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Na ekrany wchodzi nowa adaptacja musicalu "Annie" z Cameron Diaz i Jamie Foxxem w rolach głównych. W tytułową postać wcieliło się złote dziecko Hollywood - Quvenzhane Wallis. Czy granie jest dla niej większym wyzwaniem niż udzielanie wywiadów? Czy ma już gotowe odpowiedzi dla dziennikarzy? Czy przez częste granie w filmach czuje, że ograbiono ją z dzieciństwa? Z młodą aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Już jutro, w cyklu Warsztat Mistrza, mistrzem będzie Janusz Józefowicz. Zapraszamy jutro od 8.30. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewały i zatańczyły dzieci z Warsztatowej Akademii Musicalowej. Wykonały utwór z musicalu MATILDA - "Dzieci rewolucji". Małych artystów będzie można zobaczyć 18 czerwca na warszawskim Torwarze w trakcie koncertu Musical Dream - Magiczny świat musicalu.

  Zapraszamy do świata The White Kites - zespołu, w którego muzyce słychać brytyjski rock z przełomu lat 60. i 70. XX w. W ich autorskich piosenkach można odnaleźć również wpływy folku, musicalu, czy muzyki dawnej. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali utwór "Love Doctor". Podoba Wam się?

  Dlaczego Anna Czartoryska i Julia Kamińska walczą ze sobą i depczą się przed kamerami Dzień Dobry TVN, czy rzeczywiście się nie lubią czy to jedynie "trening" na potrzeby musicalu Zorro? Zobaczcie czego dowiedziała się Kinga Burzyńska.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska wybrała się na próbę musicalu "Chopin musi umrzeć". O czym dokładnie będzie opowieść i kiedy będzie premiera?

  Karnawał postanowiliśmy pożegnać gorącymi, latynoskimi rytmami! Na naszej scenie przedsmak dzisiejszego musicalu w "Fabryce Trzciny" - "Conoce mi Cuba". Lubicie takie rytmy?

  Krzysztof Zalewski z Sokółki to organista z misją. Izabela Sietejko i Karol Czarnowicz to studenci, którzy grają w musicalach. Skąd u nich miłość do tego typu przedstawień? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Ekipa Dzień Dobry TVN była na premierze "Nędzników". Co o tym musicalu wszechczasów powiedzieli Agnieszcze Jastrzębskiej: Łukasz Zagrobelny, Maria Seweryn, Mariusz Totoszko, Wojciech Kępczyński i Jarosław Boberek?