Nie żyje 32-letni aktor. "Szalenie utalentowany człowiek"

Autor:
Agnieszka
Mrozińska
Źródło:
RMF FM
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Tragiczną wiadomość przekazał Teatr Bezpański z Rudy Śląskiej. - Zmarł Dawid Konefał. Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem - napisano. Przyczyna zgonu aktora nie została podana do publicznej wiadomości.

Żałoba po śmierci Dawida Konefała

- Dawid, byłeś wspaniałym towarzyszem teatralnej broni. Nigdy Ci tego nie zapomnimy. Wielką przyjemnością i zaszczytem było patrzeć jak przekraczasz ludzkie wyobrażenia. Żegnaj przyjacielu - czytamy w poście, który opublikował Teatr Bezpański.

Pogrzeb odbył się w kościele św. Józefa w czwartek (01.06) o godz. 8:45. Aktor spoczął na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Wiśniowej w Świętochłowicach-Zgodzie.

Dawid Konefał - kim był?

- Dawid - Dejwi - Kony był członkiem Teatru Bezpańskiego od 2012 roku. Przez 6 lat mieliśmy niebywałą przyjemność obserwować talent Dawida. Był człowiekiem o nieprzeciętnym poczuciu humoru, które uwielbialiśmy. Zawsze gotowy na wszystko, zawsze wystający poza schematy, niezwykle inteligentny, zdolny i po ludzku życzliwy. Człowiek na którego zawsze można było liczyć. Żadna ze szkół teatralnych nie dała mu szansy, choć talentem obdzielić mógłby nie jedno miasto w tym województwie. Swoje marzenia o aktorstwie spełniał więc ku naszej radości z nami a później z Impro Silesia szalenie się rozwijając - czytamy w poście Teatru Bezpańskiego.

Aktor udzielał się nie tylko na deskach teatru. Angażował się także w Śląskim Centrum Improwizacji. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła wszystkimi, którzy mieli okazję z nim współpracować.

- Dawid był z nami praktycznie od początku. Najpierw jako uczestnik warsztatów ale bardzo szybko dał się poznać jako szalenie utalentowany człowiek i najpierw wskoczył na scenę, a niedawno poprowadził swoją pierwszą grupę jako trener. Tańczył, uprawiał sport, jarał się grami i był niesamowicie oczytany, ale przede wszystkim był Nasz! Nasz Dawid! Improwizować z nim na scenie to była czysta przyjemność - napisali koledzy z Impro Silesia w mediach społecznościowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Agnieszka Mrozińska

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości