Magda Linette tuż po powrocie z Australian Open. "Dla nas jest to trochę sen"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Magda Linette wróciła z tarczą z Melbourne
Magda Linette wróciła z tarczą z MelbourneDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Tegoroczny turniej Australian Open wzbudził ogromne emocje wśród polskich kibiców. Do czwartej rundy dostali się Iga Świątek i Hubert Hurkacz, a Magda Linette dotarła aż do półfinału. O swojej australijskiej przygodzie tenisistka z Poznania opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Jak czuje się po powrocie do kraju? Jakie ma sportowe marzenia?

Magda Linette z sukcesem na Australian Open 2023

To historyczny sukces polskiego tenisa: Magda Linette po raz pierwszy w swojej karierze dostała się do półfinału zawodów Wielkiego Szlema, który pozwolił jej awansować z 45. na 22. miejsce w zestawieniu WTA.

- Mam wrażenie, że ja i mój team nie do końca wiemy, co się wydarzyło [...] Dla nas jest to trochę jak sen, mój trener żartuje, że zaraz się obudzi, że to wszystko nieprawda - mówił tenisistka w Dzień Dobry TVN.

Jak podkreśliła, za sukcesem stoją nie tylko wymagające treningi, ale i współpraca z drugim trenerem. Czuła ogromną presję po tym, jak 2 lata temu musiała na dłuższy czas wycofać się ze sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, że Magda Linette w 2020 roku miała poważną kontuzję kolana, która wymagała operacji i długotrwałej rehabilitacji.

- Dla mnie największym celem jest, abym pozostała zdrowa, bo to jest coś, co jestem w stanie skontrolować, wyników nie możemy do końca kontrolować, bo przechodzi zdrowie i dyspozycja […] Stawiam sobie ramy, a na początku było to przechodzenie do drugich tygodni Wielkiego Szlema [...] Więc kolejnym celem jest, żeby powtórzyć coś podobnego - stwierdziła zawodniczka pytana o swoje sportowe marzenia.

Magda Linette opowiada o pasji do sportu

Miłością do tenisa Magdę zaraził ojciec, który od najmłodszych lat zachęcał swoje obie córki do sportu. Tenisistka przyznała, że zawodowe uprawianie tej dyscypliny wiązało się z listą wyrzeczeń finansowych i towarzyskich. Z czym muszą mierzyć się młodzi sportowcy? Zdaniem półfinalistki AO, trudności może być wiele.

- Dla niektórych będą to podróże - nie mamy jednego miejsca, do którego możemy wrócić i odpocząć [...] Druga trudna rzecz to jest rodzina, której się nie widzi, w zeszłym roku byłam w Poznaniu około trzech tygodni w sumie [...] Nie ma się towarzyskiego życia, nie wychodzi się ze znajomymi [...] Dla każdej z osób to jest dużo poświęceń, ale warto – podsumowała Magda Linette.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości