Hubert Hurkacz nigdy nie odpuszcza. "Zawsze uwielbiałem rywalizację we wszystkim"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Monika Nasternak, Damian Michałowski
Hubert Hurkacz – 10. rakieta świata
Hubert Hurkacz – 10. rakieta świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Hubert Hurkacz jest wybitnym polskim tenisistą, znajduje się w czołowej dziesiątce światowego rankingu. Pomimo wielu sukcesów pozostał skromną osobą. Damian Michałowski spotkał się ze sportowcem w Monako, gdzie ten mieszka i trenuje.

Hubert Hurkacz - życie w Monte Carlo

Hubert Hurkacz w 2020 roku został 3. tenisistą z największą liczbą asów serwisowych i drugim pod względem wygranych gemów serwisowych. Jest też ostatnim zawodnikiem, który pokonał podczas Wimbledonu Rogera Federera. Polski tenisista mieszka obecnie w Monte Carlo.

- Dużo zawodników tutaj od lat mieszka. Ja czuję, że tutaj czas trochę wolniej płynie, że nie ma takiego napięcia, stresu, że gdzieś trzeba pojechać, szybko załatwić, pędzić. Jest spokojnie - powiedział Hubert Hurkacz w rozmowie z Damianem Michałowskim.

Dla sportowca ważna jest dieta. W trakcie wspólnego posiłku, tenisista opowiedział prowadzącemu Dzień Dobry TVN, jak wygląda jego jadłospis. Hubert Hurkacz je przede wszystkim dużo warzyw i węglowodanów. Stawia na proste dania, które łatwo się trawią.

Hubert Hurkacz rywalizację ma we krwi

Hubert Hurkacz, jak wspomniał jego sparingpartner i przyjaciel, Mateusz Terczyński, nigdy nie odpuszcza, zawsze chce wygrać i zazwyczaj mu się to udaje.

- Jak miałem kilka lat, to grając w karty jak przegrałem, to wtedy płakałem. Zawsze uwielbiałem rywalizację we wszystkim - dodał Hurkacz.

Trening tenisisty na siłowni polega na zwiększaniu dynamiki i mocy. To też ćwiczenia specjalistyczne, które wykorzystywane są na korcie. Jak podkreśla trener Craig Boynton, Hubert Hurkacz nie potrzebuje dodatkowej motywacji. - On widzi mecz inaczej niż ja, więc fajnie razem tworzyć plan gry. Na korcie może zrobić wszystko, jego możliwości są nieograniczone. To tak, jakbym dostał pełen zestaw narzędzi, z którymi mogę pracować - tłumaczył.

Dzisiaj tenisista czuje się zdecydowanie lepszym zawodnikiem niż w poprzednich sezonach. Liczy, że kolejne będą lepsze. Opowiedział też o innej swojej pasji, czyli o Formule 1, która w Monte Carlo jest popularna.

- Tutaj tak naprawdę każdego dnia przejeżdża się przez tor Formuły 1 - powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Monika Nasternak, Damian Michałowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości