Młodzi Polacy podbijają zagraniczne uczelnie. "Oni zupełnie już nie mają kompleksów"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
A. Senkara, Ł. Kowalski
Polscy studenci podbijają zagraniczne uczelnie
Polscy studenci podbijają zagraniczne uczelnieDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Congress of Polish Student Societies in the UK to najstarsza konferencja studencka w Wielkiej Brytanii. Zgromadziła zarówno studentów, jak i absolwentów najbardziej prestiżowych zagranicznych uczelni. Co warto o nim wiedzieć?

Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich

Od 3 do 4 lutego 2023 roku trwał kolejny Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. - Najgorszy stres już minął, teraz możemy brać jak najwięcej z tych dwóch dni i cieszymy się, że gościom się naprawdę, naprawdę podoba - powiedziała Anna Padiasek, organizatorka Kongresu.

W tym roku w spotkaniu uczestniczyło ponad 400 osób. - Głównym tematem jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, poczucia w ludziach przynależności do czegoś. Mimo że tak bardzo różnimy się, gdy jesteśmy powiedzmy w Polsce, to tutaj zawsze mamy coś wspólnego - dodała Hanna Karwowska, organizatorka spotkania.

Jak postrzegane jest młode pokolenie?

- To już jest takie pokolenie, które nie doświadczyło życia w komunizmie. Myślę, że oni zupełnie już nie mają kompleksów, mają zupełnie inny start. Mają też zupełnie inne perspektywy. Byłoby fantastycznie, gdyby zdobywszy tutaj jakieś umiejętności, przyjechali do Polski, żeby pomagali jakoś tę Polskę naprawiać - powiedział Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Czego studentom życzyła pisarka Sylwia Chutnik? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: A. Senkara, Ł. Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości