Zwierzęta

Wyjątkowa misja Fundacji Duch Leona. "Żyje tutaj pięćdziesiąt psów"

Zwierzęta

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Psi azyl ostatniej szansy
Psi azyl ostatniej szansy Dzień Dobry TVN
wideo 2/28

Fundacja Duch Leona zapewnia schronienie psom wykluczonym. Zwierzęta trafiające pod troskliwą opiekę jej pracowników mają szansę odzyskać radość życia, spędzając czas poza klatkami czy kojcami. W Dzień Dobry TVN o niezwykłej misji ratowania czworonogów opowiedziała behawiorystka Sylwia Najsztub.

Fundacja Duch Leona - wyjątkowy azyl dla psów

Fundacja Duch Leona powstała z myślą o niesieniu pomocy zwierzętom zagrożonym wykluczeniem. Trafiają do niej duże, agresywne, chore i stare psy. Opiekunowie dokładają wszelkich starań, by znalazły one spokój i nauczyły się żyć w zgodzie z człowiekiem.

- Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że żyje tutaj pięćdziesiąt psów razem. Bez żadnych klatek, kojców (...). Nowe psy, które tutaj przychodzą, uczą się od tych, które już tutaj są dłużej - wyjaśniła doświadczona behawiorystka i założycielka Fundacji Duch Leona, Sylwia Najsztub.

Fundacja Duch Leona - jedyne takie miejsce w Polsce

Na terenie naszego kraju próżno szukać drugiej takiej placówki. Czworonogi trafiające do Fundacji Duch Leona mają zapewnione doskonałe warunki do życia. Niezmiennie mogą też liczyć na troskę i wyrozumiałość swoich opiekunów.

- W fundacji mamy większość psów, które są przez swoje rasy stygmatyzowane jako agresywne, niebezpieczne czy z potencjałem do zrobienia niefajnych rzeczy. Jak widać, zupełnie inaczej to wygląda (...). Psy przemieszczają się tu zupełnie nieskrępowanie. Nie są zamykane, nie są izolowane od siebie. Po prostu mogą żyć - podsumował pracownik Fundacji Duch Leona, Michał Joniec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości