Dom

Domowe i ekologiczne sposoby na zapachy do szafy

Dom

Aktualizacja:

Co zrobić, żeby z naszej szafy wydobywał się przyjemny zapach? Agnieszka Kałuża, blogerka, zdradziła kilka trików na to, jak utrzymać świeżość ubrań.

Zapach w szafie

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby nie umieszczać w szafie zbyt dużej ilości ubrań. Warto natomiast codziennie, chociaż przez kilkanaście minut ją wietrzyć. Przygotowując się do pracy, otwórzmy drzwi.

Żeby cyrkulacja powietrza miała miejsce, żeby wszystkie zapachy nam się wyrównywały

- mówi Agnieszka Kałuża.

Ważne, żeby ubrań, które planujemy założyć powtórnie, nie chować od razu do szafy. Te, które po jednorazowym użytku nie wymagają prania rozwieśmy na wieszaku, żeby pozbyć się aromatów pochłoniętych w ciągu dnia.

Domowe sposoby na piękny zapach

Agnieszka Kałuża zaprezentowała domowe i ekologiczne sposoby na piękny zapach ubrań, pościeli i ręczników. Co sprawi, że nabędą one pięknego aromatu?

Mydełka zapachowe, które możemy włożyć między ręczniki i pościel

- powiedziała.

Oczywiście, przed włożeniem ich do szafy zdejmijmy folię. Kolejnym sposobem jest przygotowanie zapachowego woreczka. Do tego potrzebna będzie lniana sakiewka, gaza, bandaż, czy też skarpetka. Do środka wkładamy zieloną herbatę, aby podbić jej aromat, polejmy nią kilkoma kroplami olejku eterycznego. Zamiast zielonej herbaty można zdecydować się na lawendę. Hodowana na balkonie odstrasza muchy i komary, a włożona do szafy - zwalczy mole.

Co jeszcze można zrobić, żeby utrzymać ładny zapach? Pusty flakonik po perfumach sprawdzi się idealnie. Podobnie sól morska, czy ziarna kawy położone na dnie szafy. Natomiast z ususzonych wcześniej owoców, możemy przygotować zapachowy łańcuch.

To jest świetny sposób, żeby spędzić kreatywnie czas z dzieckiem i zrobić taki łańcuch

- dodaje blogerka.

Zobacz też:

Polskie mebelki dla dzieci u Kardashianów. "Robimy to, o czym marzymy"

Lawendowy poradnik. Jak wykorzystać cudowne właściwości lawendy?

Marta Dymek i jej roślinna rewolucja

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości