Daniel Cieślik zbudował najlepszy dom jednorodzinny w Polsce. Jak wygląda budynek?

Dom nad stawem
Dom nad stawem
Źródło: Dzień Dobry TVN
Daniel Cieślik postanowił powrócić do rodzinnej miejscowości i wybudować dom. Budynek stanął w pobliżu stawu i zyskał uznanie architektów. Jak powstało to niezwykłe lokum i co go wyróżnia spośród innych domów? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Dom nad stawem

Wspomnienia z dzieciństwa i tęsknota za naturą sprawiły, że Daniel Cieślik swój dom wybudował w niewielkiej wsi pod Częstochową. Budynek został doceniony w Europie i otrzymał nagrodę dla najlepszego domu jednorodzinnego w Polsce. Dom powstał w pobliżu stawu, na którym pan Daniel jako dziecko zimą grał w hokeja. Z otaczających zbiornik trzcin powstał dach, a także drobne elementy elewacji. - To jest wyraz mojego szacunku do tego miejsca, że wykorzystuję całe jego dobrodziejstwo - mówił w rozmowie z naszą reporterką.

Dach zrobiony z trzciny zapewnia nie tylko izolację, ale także prawidłową wentylację w budynku. Co ciekawe, jest także domem dla zwierząt. - Mamy tam ptasie gniazdo. Pojawią się też - głównie latem - inne drobne żyjątka - dodał.

Jak urządzony jest dom nad stawem?

Widok na malowniczą okolicę rozciąga się ze wszystkich okien. - To właśnie to, co dzieje się za oknem gra tu pierwsze skrzypce. - Woda, ptaki, pogoda to wchodzi do środka - mówiła Małgorzata Włodarczyk, właścicielka domu. Zamiłowanie do natury widać także w tym, jak dom został wykończony i urządzony. - Wykorzystaliśmy naturalne materiały, czyli drewno i cegłę. Lubimy zieleń i chcieliśmy zaprosić ją do środka, dlatego kanapy są w takim kolorze. Natomiast dekoracje mają zbliżoną barwę do tej, którą ma strzecha na dachu - dodała pani Małgorzata.

Dodatkowo salon został połączony z kuchnią. - Chcieliśmy być cały czas razem, czy to gotując, oglądając telewizję, czy przyjmując rodzinę i gości - mówiła. - Chcemy, żeby dom był tłem do tego, co się tutaj dzieje - dodał pan Daniel. Jak mieszka się takim miejscu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

sposób na wnętrze
sposób na wnętrze

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Sylwia Repeła

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla