Aranżacje wnętrz

Odpicowane mieszkanie – minimalizm i symetria

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Kasię i Damiana, którzy mieszkają w Dąbrowie Górniczej. Zobaczcie ich efektowne, minimalistyczne wnętrze!

Nowoczesność, beton i szkło

Dom ma 230 metrów kwadratowych. Aranżerką wnętrza była jego właścicielka Katarzyna Motyl-Kitala, która uwielbia minimalizm.

Im mniej widać, tym lepiej. Na co dzień odnajduję się w minimalizmie. Mam też obsesję na punkcie symetrii np. fronty w kuchni musiały być symetryczne.

- przyznała Kasia.

Jej mężowi również odpowiada styl minimalistyczny. Przy aranżacji wnętrza zajmował się sprawami technicznymi. Był odpowiedzialny za dobór materiałów potrzebnych do wykończenia.

Budowa stanu surowego zamkniętego. Do tego etapu to ja byłem odpowiedzialny. I wykonawczo i pod kątem sprawdzania. Pracowałem tu razem z ekipą. Chciałem to zamknąć swoją ręką. To było moje marzenie wybudować dom.

- dodał Damian Kitala, który z zawodu jest inżynierem.

Najważniejsza jest przestrzeń

We wnętrzu dominują trzy kolory: czerń, biel i szarość. Znajdziemy również naturalne elementy z drewna (podwieszane na linkach schody). Wnętrze dzięki minimalistycznej aranżacji zyskało dodatkową przestrzeń. Przeszklone elementy w podłodze między piętrem a parterem, lustra, a także wewnętrzne drzwi po sam sufit również optycznie powiększają dom.

Kasia i Damian zaaranżowali w swoim domu drugi salon. Choć baza jest ta sama, to znajdziemy w nim więcej elementów w styl art. Deco, jak metalowe regały w złotym kolorze czy złote stoliki. Jest również dużo elementów dekoracyjnych.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości