Aranżacje wnętrz

Metamorfoza mieszkania przy pomocy jednego elementu. "Bardzo modna jest geometria"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Sabina
Zięba
Zmieniamy styl za niewielkie pieniądze
Zmieniamy styl za niewielkie pieniądzeDzień Dobry TVN
wideo 2/14
Dzień Dobry TVNZmieniamy styl za niewielkie pieniądze

Jak odmienić swoje mieszkanie na wiosnę? Okazuje się, że można to zrobić niewielkim kosztem. Wystarczy wprowadzić do swojej domowej przestrzeni odpowiednie dodatki. O tym, że często mały detal decyduje o finalnym efekcie i nadaje wnętrzu wyjątkowego klimatu opowiedziała Ewa Mierzejewska.

Zmiany we wnętrzach

Wiosną często na nowo budzi się w nas chęć do życia. To także dobry moment na metamorfozę naszego mieszkania. Na szczęście można to zrobić bez inwestowania majątku. Wystarczy wprowadzić do wnętrza więcej światła, a także żywych i jasnych dodatków, w postaci oryginalnej lampy, figurki, fotela, krzesła, półki czy stołu, który - jak mówiła Ewa Mierzejewska - "jest tak dominujący, że właściwie na nic innego się nie zwraca uwagi". Dobrym pomysłem jest także tapeta.

- Bardzo modna jest geometria, jeżeli chodzi o tapety. Ostatnio były modne te wszystkie liście bananowca, ptaki, papugi, tygrysy itd. Teraz wracamy do geometrii. (...) To jest drobne posunięcie, bo nie chodzi o to, żeby wytapetować całe mieszkanie, tylko żeby położyć gdzieś na jednej, widocznej ścianie. (...) Modne jest także ombre, czyli przejście tonalne - cieniowane tapety - doradziła Ewa Mierzejewska w Dzień Dobry TVN.

Jak odmienić mieszkanie?

Specjalistka dodała, że mieszkanie można odmienić wymieniając także poszewki na poduszki, dywan, zasłony lub firanki. Warto zwrócić uwagę też na swoją kanapę, która jest niezwykle ważnym elementem w domu. Gdy nam się znudzi, nie trzeba jej wymieniać, a wystarczy odświeżyć. Tapicerowanie mebli według Ewy Mierzejewskiej jest bowiem "mało popularne w Polsce, a bardzo na świecie znane".

- Tekstylia są najprostszym, najbardziej oczywistym i takim najpraktyczniejszym sposobem na zmianę każdego wnętrza. (...) Zasłony okienne, to jest w ogóle pierwsza rzecz, która zmienia wnętrze pod warunkiem, że je mamy, bo niestety zauważyłam, że w wielu wnętrzach obecnie w Polsce w ogóle jest mało tekstyliów. Nie ma często zasłon, nie ma dywanów, a to jest duży błąd - dodała specjalistka. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości