Artykuł z cyklu ''Miłe wieści'' strona główna cyklu
Miłe wieści

Wracamy do pisania listów. Zaskocz bliskich i wyślij im kartkę pocztową

Westend61/ Getty Images 

Miłe wieści

Wracamy do pisania listów. Zaskocz bliskich i wyślij im kartkę pocztową

Westend61/ Getty Images 

Kiedy ostatnio znalazłeś w skrzynce list? No właśnie, czas to zmienić. Zaskocz bliskich i spraw im radość. Nie zapomnij o dodatkach.

Żyjemy w czasach, w których komunikacja między ludźmi przebiega coraz łatwiej. Dzięki Internetowi w mgnieniu oka możemy połączyć się z bliskimi mieszkającymi na drugim końcu świata. Cyfrowe wiadomości od lat wypierają swoich analogowych poprzedników. Dziś mało kto wysyła już listy. Szkoda, bo nawet najśmieszniejszy gif w SMS-ie nie zastąpi ręcznie napisanej kartki.

Spraw radość bliskim i wyślij im list. Szukasz pomysłu lub okazji? Podpowiadamy!

Kartki świąteczne

O ile listy wysyłamy do siebie już bardzo rzadko, o tyle kartki świąteczne w wielu domach, zwłaszcza wśród starszych pokoleń, wciąż są żywą tradycją. Warto wykorzystać ten czas i zaskoczyć znajomych ręcznie napisanymi życzeniami. 

Oczywiście Boże Narodzenie i Wielkanoc to nie jedyne specjalne okazje. Urodziny, imieniny, a może Dzień Kobiet lub Dzień Chłopaka? Świąt w kalendarzu nie brakuje.

Pocztówka z wakacji

Lubimy chwalić się swoimi podróżami. Praktycznie w każdym kurorcie (i nie tylko) znajdziemy sklep z pamiątkami i pocztówkami. Wakacyjna kartka cieszy przez cały rok - adresat zawsze będzie mógł wziąć ją do ręki, przeczytać i uśmiechnąć się do siebie. Co prawda chwilowo zagraniczne wycieczki są utrudnione, ale jeszcze ruszymy w nieznane!

Korespondencja listowna

Jeżeli brakuje ci pisania i otrzymywania listów, zaproponuj taką formę korespondencji osobie, która mieszka w innym mieście lub nawet w innym kraju. Przesyłki pewnie spędzą trochę czasu w podróży, ale nie ma to jak ręcznie napisana wiadomość od bliskiej osoby. Niejedna relacja rozpoczęła się właśnie na odległość.

W Internecie nie brakuje forów i portali, na których gromadzą się miłośnicy wysyłania listów. To dobry sposób na nawiązanie nowych znajomości oraz podszkolenie języków obcych - w końcu nie tylko Polacy lubią dostawać listy.

Estetyka

Pisanie listów to nie tylko słowa przelewane na papier. Skoro tak rzadko wysyłamy do siebie kartki, zadbaj o to, żeby twoja była wyjątkowa. Jak? Oryginalna papeteria (w sklepach dostaniesz nie tylko ładnie wyglądające, ale też przyjemnie pachnące koperty) i kolorowy znaczek pocztowy dodatkowo ucieszą oko adresata.

Do zobaczenia na poczcie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
78
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0