Bezpłatne testy na COVID-19 w aptekach. Lekarz: "Nie wiem, czy to się uda, ale to jest dobry pomysł"

Od dziś w aptekach darmowe testy na COVID
Od dziś w aptekach darmowe testy na COVID
Dzieci przeszły COVID-19 i dostały udaru
Dzieci przeszły COVID-19 i dostały udaru
Uważaj, gdzie siadasz
Uważaj, gdzie siadasz
Wszystko co powinniśmy wiedzieć o trzeciej dawce
Wszystko co powinniśmy wiedzieć o trzeciej dawce
Pocovidowy trening oddechowy z fizjoterapeutką
Pocovidowy trening oddechowy z fizjoterapeutką
Od 27 stycznia w aptekach można wykonać darmowe testy na COVID-19. Czy takie rozwiązanie to dobry pomysł? Czy apteki i farmaceuci są do tego odpowiednio przygotowani? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Bartosz Fiałek, lekarz, specjalista w dziedzinie reumatologii, popularyzator wiedzy medycznej.

Testy na COVID-19 w aptekach

Rząd zapowiedział, że od 27 stycznia w aptekach będzie można bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa. Niestety nie wszystkie palcówki są do tego odpowiednio przygotowane. - Z tego, co minister zdrowia mówił na konferencji, to tylko 1000 aptek w 38 mln kraju jest zdolnych, żeby w bezpieczny sposób móc testować ludzi - mówił w Dzień Dobry TVN Bartosz Fiałek, lekarz, specjalista w dziedzinie reumatologii, popularyzator wiedzy medycznej.

Jak dodał, wyznaczone apteki muszą mieć dodatkowe pomieszczenie, w którym wykonywane są testy. - Nie można mieszać ludzi z ewentualnym covidem (...) z osobami, które poszły kupić jakiś lek. (...) Musimy to zrobić rozsądnie i odpowiedzialnie, nie każda apteka w Polsce ma dodatkowe pomieszczenia, czyli infrastruktura pozwala na bezpieczne testowanie. (...) Nie wiem, czy to się uda. Natomiast jednoznacznie trzeba powiedzieć, że to jest dobry pomysł. Pytanie, jakie będzie wykonanie - dodał lekarz.

Czy farmaceuci zostali prawidłowo przeszkoleni?

- Minister Niedzielski powiedział, że (...) ok. 3 tysięcy aptekarzy przeszło szkolenie. Wydaje się, że (...) będą umieli doskonale pobierać ten test. (...) Plus na pewno tego, że trzeba wprowadzić tę procedurę do systemu (...), żeby - w momencie, kiedy będziemy dodatni - automatycznie pracownik stacji sanitarno-epidemiologicznej dowiedział się o tym, nałożył izolację, kwarantannę (...). To jest tyle roboty, że - powiem szczerze - mam duże wątpliwości, co do powodzenia tej akcji. Natomiast, pomysł jest bardzo dobry - podkreślił specjalista.

Testy antygenowe, które wykrywają koronawirusa, można wykonać samemu. Wystarczy kupić je w aptece czy przez internet. Czy podany przez nie wynik jest miarodajny? - Test antygenowy jest dodatni w dniu, w którym rozpoczynają się objawy. Trzeba mieć świadomość, że przed tym dniem, byliśmy zakażeni kilka dni wcześniej, (...) i teraz w czwartym dniu będziemy dodatni, a od drugiego już zakażamy. Więc mamy to okienko pomiędzy już byciem zakaźnym, a jeszcze jak wykonamy test, będzie on ujemny - tłumaczył specjalista.

W aptekach również będą wykonywane testy antygenowe. Czy jego wynik trzeba będzie potwierdzić? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Czat z lekarzem Bartoszem Fiałkiem

Czat zakończony Czat odbył się 27 stycznia 2022, godz. 08:10 Dziś dzwoniłam do naszej apteki i spytałam się o test na covid pani powiedziała że nie robią testy jedynie apteki co szczepili tam robią.Szkoda

Bartosz Fiałek Jest to wynikiem tego, że nie każda apteka jest przygotowana do bezpiecznego wykonywania testów (brak dodatkowego pomieszczenia). Czy test na covid ze śliny dostępny w internecie jest dobrą alternatywą dla dziecka, które panicznie boi się wymazu?

Bartosz Fiałek Na tę chwilę nie ma wystarczających dowodów naukowych, żeby bezpiecznie dopuścić te testy do powszechnego użytku. Jednak wydaje się, że w niedługiej przyszłości będziemy mogli używać testów ze śliny. Dzień dobry. Gdzie Pan kupił ten sweter?

Bartosz Fiałek Nie mogę reklamować konkretnej firmy. Dzień dobry Panie Doktorze, mam 31 lat, jestem niezaszczepiona i nie chorowałam na covid, chyba że bezobjawowo. Obawiam się szczepienia, ze względu na NOP-y. Proszę powiedzieć kto ma przeciwwskazania do szczepienia i w jakim czasie mogą nastąpić niepożądane skutki.

Bartosz Fiałek Przeciwskazania to uczulenie na składniki szczepionki, oraz ostra infekcja. Najczęstsze objawy uboczne to ból w miejscu wkłucia, obrzęk w miejscu wkłucia, zmęczenie i gorączka. Dzień dobry, jestem po przechorowaniu covida, test dodatni wyszedł 29.11 do dzisiaj z nosa schodzi mi taka kleista biała lub żółta wydzielina. Czy jest to następstwo choroby czy po prostu okres problemu z zatokami jesienno-zimowy? Pozdrawiam

Bartosz Fiałek Może to być powikłanie po chorobie, ale może to też być nowa infekcja. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem POZ. Ostatnio przeszłam covid. podobno po przebyciu choroby do 3 miesięcy mogą być fałszywie dodatnie wyniki testów PCR. czy to prawda?

Bartosz Fiałek Większość dowodów naukowych wskazuje, że testy PCR mogą być dodatnie przez 10-14 dni od czasu zakażenia. Dzien dobry, w poniedzialek w pracy bylam w pokoju z koleżanka, której wczoraj wyszedl test pozytywny. Ja wczoraj przyjęłam 1 dawkę szczepienia na covid, dzisiaj rano zrobilam test z lidla wymazowy z nosa wynik negatywny. Co Pana zdaniem powinnam dalej zrobić? Pozdrawiam Sylwia

Bartosz Fiałek Należy powtórzyć test w 4-5 dobie od kontaktu. Czy jest to możliwe że test antygenowy wychodzi pozytywny ( druga kreska słaba ale jest) a po 12 godzinach badanie testem pcr wychodzi negatywne? Jak to interpretować?

Bartosz Fiałek Istnieje ryzyko, że test antygenowy był fałszywie pozytywny. W przypadku wątpliwości należy wykonać test ponownie np. w kolejnej dobie. Jakie sa objawy omikra i czy można go przejść bez gorączki?

Bartosz Fiałek Objawy są podobne do występujących w COVID-19 dotychczas. Chorobę można przejść bez gorączki. Dzień dobry. Jestem zaszczepiona trzykrotnie i po teście negatywna. Dziecko było pozytywne i dziś kończy izolację. Czy musimy całą rodzina ponownie się testować?

Bartosz Fiałek Dla bezpieczeństwa warto się przetestować w 4-5 dniu od kontaktu. Nie jest pan epidemiologiem ani wirusologiem więc dlaczego wypowiada się pan w kwestiach które nie są pana specjalizacja która jest o ile się nie mylę reumatologia.

Bartosz Fiałek Podstawą reumatologii jest immunologia, która pozwala mi doskonale rozumieć zjawiska związane z chorobą i jej rozprzestrzenianiem, oraz szczepieniami. Książkę do reumatologii redagował dr. Fauci. Dzień dobry. Jestem po 3 dawkach szczepionki. Otrzymałam jednak pozytywny wynik testu. Objawy na razie łagodne (chrypa, katar, sporadyczne pokasływanie). Jakie medykamenty stosować? Czy coś konkretnie zażywać? Czy może być tak, że stan się pogorszy, czy będzie jak do tej pory? Ile może trwać choroba? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Bartosz Fiałek W przypadku braku niepokojących dolegliwości leczymy się objawowo (leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe, odpoczynek i przyjmowanie dużej ilości płynów). Dzień dobry. Mój 6letni syn który przechorował miesiąc temu coronie jest na kwarantannie ponieważ my rodzicie mieliśmy covid. Dzień po skończonej izolacji poszliśmy z nim na test, czy jeśli wyjdzie mu negatywny od razu będzie zwolniony z kwarantanny czy mamy gdzieś pisać o skrócenie?

Bartosz Fiałek Po teście należy zadzwonić w tej sprawie do Sanepidu. Ciekawa sprawa że niewygodnych pytań nie publikujcie. Tak jak w programie i mediach jedynie słuszna narracja

Bartosz Fiałek Publikujemy. Proszę o zadanie pytania. Dzień dobry.Czy powinnam zaszczepić 12 latka na coronawirusa który choruje na niedobory przeciwciał zbliżonym do normy lub hiperimmunoglobulinemia. Był sczepiony we wrześniu na grypę. W grudniu przeszedł covida w miarę łagodnie. Boję się o skutki uboczne po szczepieniu.

Bartosz Fiałek Ta choroba nie jest bezwzględnym przeciwskazaniem do szczepienia przeciw COVID-19. Jeżeli nie ma innych przeciwskazań należy zaszczepić syna minimum 30 dni po uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność zakażenia SARS-CoV-2. Witam jestem technikiem farmacji i pracuje w aptece, czy nasza grupa zawodowa będzie mogła wykonywać testy czy tylko mgr. farmacji? Czy będą dla nas jakieś szkolenia?

Bartosz Fiałek W rozporządzeniu nie zostało to wskazana. Na tę chwilę nie potrafię udzielić odpowiedzi. Czy jeżeli 2 razy przeszłam lagodnie covid (w tym i ubiegłym roku) i mam wyprodukowane swoje przeciwciała organizm zna już wirusa powinnam się zaszczepic-do tej pory nieszczepiona? Czy można założyć że każda kolejna infekcja powinna być łagodniejsza?

Bartosz Fiałek Tak, oczywiście. Obecnie istnieje duże ryzyko ponownej infekcji. Dzień dobry, po przechorowaniu w grudniu 2021 kiedy mogę przyjąć 3 dawkę szczepionki ?

Bartosz Fiałek Zależy to od czynników indywidulanych (od 30 do 90 dni po zakażeniu). Witam, czy po teście z apteki osoba zarażonya otrzyma certyfikat ozdrowienca?

Bartosz Fiałek W rozporządzeniu nie zostało to wskazana, ale wydaje się, że tak. W nocy z niedzieli na poniedziałek źle się poczułam. We wtorek rano zrobiłam test PCR. Wynik pozytywny dostałam w środę rano. Ile dni wcześniej mogłam zarażać? Domownicy zrobili testy PCR w środę około 13 (dostali sms: skierowania z wyznaczonym terminem). Czy nie za wcześnie? (nadal czekamy na wyniki) objawy u dwóch osób pojawiły się dopiero w środę wieczorem (już po wykonaniu testu). Jeśli testy wyjdą negatywne kiedy je powtórzyć? Czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie jeśli już test PCR był robiony?

Bartosz Fiałek Zarażać mogła Pani już około dwie doby przed uzyskaniem pozytywnego wyniku. Domownicy powinni wykonać test natychmiast i w razie wyniku ujemnego powtórzyć po 5-7 dobach. Na test można zapisać się samodzielnie w formularzu na stronie Ministerstwa Zdrowia. Dzień dobry, dwa miesiące po zachorowaniu na covid czuję duszący zapach dymu, który utrudnia normalne oddychanie. Do jakiego lekarza można się zwrócić oraz czy można to szybko wyleczyć?

Bartosz Fiałek Zaburzenia węchu są jednym z powikłań przechorowania COVID-19. Na chwilę obecną nie znamy skutecznego leczenia, aczkolwiek istnieje duże prawdopodobieństwo, że objawy z czasem ustąpią. W listopadzie moja mama przeszła covid a. Ja będąc wtedy po 2 damach i mieszkając z nią nie zachorowałam. Test pcr negatywny. Teraz jestem po 3 dawce. Jest szansa że mam taką odporność że nie zachoruje

Bartosz Fiałek Tego nie wiemy, ale zawsze istnieje ryzyko zakażenia. Choć po trzech dawkach istotnie niższe. Mam objawy przeziębienia od soboty wieczór. Lekarz powiedział, że mogę zrobić test najwcześniej w środę. Objawy powoli ustępują, trzyma tylko katar. W ogóle nie było gorączki. Czy jest sens robić test jak mam tylko katar?

Bartosz Fiałek Uważam, że należy wykonać test. Zachorowalam na covid mialam objawy goraczke kaszel katar i dostalam pozytywny wynik testu na covid. Moj narzeczony z objawami kataru kaszlu zmeczenia dostal wynik negatywny, wykonal ponownie test 3 dni pozniej gdyz doszly kolejne objawy mega zmeczenie bol mięśni i kolejny wynik dostal takze negatywny. mieszkamy razem. Oboje szczepieni 3 dawkami. Czy to mozliwe ze on sie nie zarazil mimo ze przez tydzien przebywa non stop z osoba chora kaszlaca czy test po prostu tego nie wyłapał u niego?

Bartosz Fiałek Tak, to możliwe. Podczas gdy ja byłem chory moi domownicy się nie zarazili. Dzień Dobry Panie Doktorze.Mieszkam w Niemczech i obecnie przechodzimy Covid. Chciałam tylko sprecyzować że pomimo szybkiego testu wykonywanego w różnych do tego wytyczonych miejscach t.j np.aptekach,przy dodatnim wyniku testu automatycznie można wykonać i jest to wręcz zalecane bezpłatnie wykonanie testu PCR.Istnieje również wspomniany przez Pana system rejestracji testów dodatnich.Wszystko to funkcjonuje bez zastrzeżeń i jest świetnie zorganizowane.Wczoraj otrzymałam taką wiadomość w której były uwzględnione wszystkie testy które wykonywałam również te negatywne.Cała dodatkowa ewidencja odbywa się drogą internetową.System spełnia swoją rolę.Pozdrawiam

Bartosz Fiałek Mam nadzieję, że tak będzie również i w Polsce. Witam Mam 37 lat choruje na łzs jestem na mtx i biologii jestem osobą niezaszczepiona Wielu lekarzy wręcz naciskało na szczepienie,nikt nie zaproponował szczegółowych badań czy np. nie mam aktualnego rzutu choroby dlaczego tak to się odbywa ? Osoby przewlekle chore otrzymują ten preparat jak landrynki

Bartosz Fiałek O kwalifikacji do szczepienia decyduje stan kliniczny pacjenta. Ani Pani choroba, ani przyjmowane leki nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do szczepienia przeciw COVID-19. Witam Czy Np podejrzenie u dziecka zakazanie COVID’em wymaga testu ? Dziecko 1.5 roku. Czy obserwować objawy

Bartosz Fiałek Tak. Jak najbardziej wymaga. Ponownie zadaje pytanie. Czy zaszczepienie 3 dawka może mieć wpływ na wyniki badań immunologicznych w diagnostyce poronien

Bartosz Fiałek Nie ma takich danych naukowych. Dlaczego po każdej szczepionce na kovid czulam się b. zle goraczka dreszcze oslabienie ?

Bartosz Fiałek Mogą to być objawy generowanej odpowiedzi odpornościowej. Dzień dobry, przechorowałam covid w połowie grudnia 2021. Teraz miałam kontakt z zakażoną osobą czy również ja mogłam się zarazić? Jestem zaszczepiona 2 dawkami.

Bartosz Fiałek Nie jest to wykluczone, że mogła się Pani zarazić. Jednak dzięki szczepieniu ryzyko jest niższe. W lutym 2020 roku miałam takie objawy zaczęły boleć mnie plecy w odcinku dolnym. Doszedł ból całego ciała przeczulica skóry. Temperatura 37 nocne poty i brak siły. Gdy zrobiłam badania wyszło mi dużo białych krwinek krwi. Lekarz powiedział mi że przechodzę jakąś infekcje. Dała mi leki przeciwzapalne. Przypomnę że był to luty 2020 to mógł być covid? Oficjalny przypadek był w marcu 2020

Bartosz Fiałek Nie mogę tego ani potwierdzić, ani wykluczyć. Inne infekcje również mogą dawać takie objawy. Dzień dobry. Jak przyjęcie szczepionki na covid czy samo przejście choroby wpływa na możliwość przyjmowania innych szczepień (żółta gorączka, tężec)? Czy należy jakiś czas "odczekać"?

Bartosz Fiałek Przyjęcie szczepionki nie wpływa na konieczność zachowania odstępu. Natomiast po przechorowaniu COVID-19 należy odczekać minimum 30 dni. Kiedy możemy spodziewać się decyzji EMA, odnośnie szczepienia 12 latków bosterem ?

Bartosz Fiałek Na tę chwilę nie mam takich informacji. Dzień dobry. Jestem chora na trombofilie. Czy przyjęcie 3 dawki ma działanie prozakrzepowe? Czy należy wdrożyć profilaktyke p.zakrzepową?Jestem po dwóch dawkach i lekkim przechorowaniu miesiąc temu. D-dimery <500. Kiedy się szczepić?

Bartosz Fiałek Epizody zakrzepowo-zatorowe, które są bardzo rzadkim powikłaniem poszczepiennym występują w innym mechanizmie niż trombofilia. W przypadku braku takich powikłań po dwóch dawkach nie widzę przeciwwskazań do przyjęcia trzeciej. Skoro ja mam pozytywny wynik na covid z pelnymi objawami choroby a moj narzeczony dostal dwa razy wynik negatywny mimo ze tez ma kaszel, katar, bol mięśni, zmeczenie jak wytłumaczyć to ze ma objawy chorobowe skoro wg wyniku testu nie ma covid?

Bartosz Fiałek Może test wykonano zbyt szybka, a może ma po prostu inną infekcję wirusową. Dlaczego jak jedna osoba w domu ma nałożoną kwarantannę, bo miała kontakt z osobą chorą, to nie może wychodzić nigdzie i nie może przyjmować gości ? a reszta domowników funkcjonuje normalnie tj. praca, szkoła itp. Przecież jak ta osoba okaże się pozytywna i zarazi kogoś z domowników to domownik swoim wyjściem też może zarażać.

Bartosz Fiałek Z naukowego punktu widzenia ta decyzja jest dla mnie niezrozumiała. Witam Miałam kontakt z osobami zarażonymi w weekend . sama słabo się czuje leże w łóżku od poniedziałku .Mam katar ,kaszel straszliwe bóle mięśni . Robiłam test z apteki wyszedł negatywny. Nie wychodzę z domu . Czy powinnam powtórzyć test? Jeśli tak to czy powinnam iść do przychodni jeśli podejrzewam że jestem pozytywna? Jestem osobą zaszczepioną Johnsonem szczepienie było wykonane w lipcu 2021r. czy jeśli kolejny test okaże się pozytywny ile czasu jestem na kwarantannie ? ile czasu na kwarantannie są moi bliscy? czy wykonywać wszystkim bliskim testy? czy dostaniemy statut ozdrowieńca? ile czasu jest ważny? czy mogę podróżować ?

Bartosz Fiałek Powinna Pani powtórzyć test. Najlepiej PCR (można zadzwonić do lekarza POZ i uzyskać skierowanie bez konieczności wizyty osobistej). Osoby chore są w izolacji, a nie na kwarantannie. Izolacja trwa minimum dni od uzyskania pozytywnego wyniku testu. Według nowych przepisów kwarantanna trwa 7 dni. Tak - należy wykonać test wszystkim bliskim. W przypadku wprowadzenia pozytywnych wyników testów do systemu osoby chore uzyskają status ozdrowieńca. Obecnie status ozdrowieńca nie chroni przed kwarantanną, gdy na COVID-19 zachoruje domownik. To zależy od aktualnych przepisów. Jak dwie dawki moderny działają na wariant omikron?

Bartosz Fiałek W ochronie przed zakażeniem mają skuteczność około 30%, a w ochronie przed hospitalizacją około 60%. Dlatego należy przyjąć dawkę przypominającą od razu kiedy będzie się uprawnionym. Witam. Córka w październiku skończy 5 lat czy jest możliwość już teraz zaszczepienia jej na koronawirusa ? Czy musimy czekać aż do października? Ewentualnie czy wiadomo kiedy będą dostępne szczepienia dla dzieci w jej wieku ? Pozdrawiam

Bartosz Fiałek Na dzisiaj minimalny wiek osoby, która może zostać zaszczepiona przeciw COVID-19 w Polsce to 5 lat. Nie wykluczone, że w ciągu kilku miesięcy szczepionki zostaną dopuszczone w młodszej grupie wiekowej. Dzień dobry. Każdorazowo po szczepieniu odczuwałam silny ból stawów, który utrzymywał się jakiś czas. Po trzeciej dawce wystąpił ból i obrzęk kolana, pewna nieruchomość jakby była tam woda (nie było urazu). Trudno tego nie łączyć ze szczepieniami ?. Czy są jakieś badania na temat wpływu szczepień na choroby reumatologiczne? Do tej pory nie podejrzewałam tego u siebie…

Bartosz Fiałek W tej sytuacji należy udać się do specjalisty w dziedzinie reumatologii, aby zbadał i ewentualnie zlecił badania dodatkowe. Od poniedziałku źle się czuję, we wtorek zrobiłam test PCR (wynik pozytywny). Niestety objawy nie ustępują. Czy należy włączyć do leczenia antybiotyk? (do tej pory tylko Wit. D, cynk, neosine - wszystko to zalecenie od lekarza)

Bartosz Fiałek Należy udać się do lekarza. COVID-19 jest chorobą wirusową, więc bez cech nadkażenia bakteryjnego nie należy włączać antybiotyku. Czy intensywność drugiej kreski na teście covid o czymś świadczy? Jeżeli jest blada to wirus moze juz zanikać?

Bartosz Fiałek Jest to obecnie badane, ale taka teza jest niewykluczona. Czy test na antyciała (z krwi) również wykrywa obecność aktywnego wirusa? Czy w przypadku objawów lepiej robić test antygenowy?

Bartosz Fiałek Nie. Czy jeśli miałam koronawirusa i bardzo się izolowałam w domu jest możliwość, że nikogo nie zaraziłam? Nikt poza mną nie miał pozytywnego testu.

Bartosz Fiałek Istnieje takie prawdopodobieństwo. Witam corka miała robiony test i wynik wyszedł nieroztrzygajacy co to oznacza?

Bartosz Fiałek Należy test powtórzyć. Panie doktorze mam jeszcze jedno pytanie. Córka była szczepiona pierwszą dawką. Na drugi dzień doszło do chwilowej utraty świadomości. Okazało się że ma gruczolaka przysadki mózgowej. Jest jeszcze w trakcie badań. Przeszła covida w grudniu dość łagodnie. Czy czekać do zakończenia badań i myśleć dopiero wtedy o drugiej dawce. Czy zrezygnować ze szczepienia.

Bartosz Fiałek Poczekałbym na zakończenie diagnostyki i wówczas podjął decyzję co do szczepienia. Mieszkam w UK i tu od początku pandemii wymaz pobiera sobie sama osoba z podejrzeniem covida. Są dodatkowe osoby, które mogą pomóc w instruktażu jak to zrobić, ale nie mają wykształcenia medycznego. Czy nie uważa Pan tego rozwiązania jako lepszego, żeby odciążyć służbę zdrowia? Jak oglądam polskie wiadomości to tylko widzę, że wszystko w Polsce musi być utrudniane, masa papierologi i procedur, nie mogę zrozumieć, że to już 2 lata pandemii, a w Polsce dalej jest problem przetestowania się "od ręki". Pozdrawiam.

Bartosz Fiałek Uważam, ze jeżeli osoby zostałyby przeszkolone w wykonywaniu testu to mogłyby to robić samodzielnie i na pewno odciążyłoby to ochronę zdrowia. Dzień dobry, chorowałam na covid w listopadzie ( test pozytywny 18.11) kiedy mogę przyjąć 3 dawkę szczepionki? ( Drugą miałam 4.05)

Bartosz Fiałek Zależy to od czynników indywidulanych (od 30 do 90 dni po zakażeniu).

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek

podziel się:

Pozostałe wiadomości

13-osobowa rodzina Clarke jest już w Tajlandii. To nie koniec ich dalekich podróży

13-osobowa rodzina Clarke jest już w Tajlandii. To nie koniec ich dalekich podróży

Joanna Krupa wspomina dzieciństwo w USA. "Dzieci się ze mnie śmiały"

Joanna Krupa wspomina dzieciństwo w USA. "Dzieci się ze mnie śmiały"

"Wymarzony Szkolny Obiad". Poznaj przepisy na dania, które pokocha każdy uczeń
Materiał promocyjny

"Wymarzony Szkolny Obiad". Poznaj przepisy na dania, które pokocha każdy uczeń

Mieszka w slumsach i marzy, by odmienić los rodziny. "Wiem, że mogę to zrobić, tańcząc w balecie"

Mieszka w slumsach i marzy, by odmienić los rodziny. "Wiem, że mogę to zrobić, tańcząc w balecie"

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"
Materiał promocyjny

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"

Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?
Materiał promocyjny

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego