Sport i fitness

Sezon na wycieczki rowerowe w pełni. Jakie gadżety przydadzą się podczas takich wypraw?

Sport i fitness

Aktualizacja:

Piękna pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom, na które często udają się całe rodziny. Warto więc pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu się i wybraniu odpowiedniego wyposażenia. Oto kilka przydatnych wskazówek od naszego eksperta.

Wycieczki rowerowe – o czym trzeba pamiętać?

Wiele osób nie wyobraża sobie spędzania wolnego czasu bez przejażdżek rowerowych. Niektórzy nawet takim jednośladem pokonują codziennie wiele kilometrów do pracy i do domu. Goszczący w Dzień Dobry TVN Łukasz Przechodzeń, autor bloga Rowerowe Porady, zaznaczył, że nim zdecydujemy się na taką formę aktywności, powinniśmy najpierw sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Pierwsza podstawowa sprawa – sprawny rower i dużo chęci

- zaznaczył.

Podstawowe gadżety rowerowe

Jeśli mamy już pewność co do tego, że nasz rower jest sprawny, możemy zadbać o gadżety, które przydadzą się nam na rodzinne rowerowe wyprawy. Na co w pierwszej kolejności zwrócił uwagę?

Koszyczek nad bidon, bidon – ewentualnie jakaś butelka z piciem, ponieważ możecie być głodni, przemęczeni, mokrzy, natomiast nie wolno się odwodnić

- zaznaczył.

Podkreślił też konieczność posiadania sprawnego oświetlenia, dzięki któremu będziemy widoczni o zmroku przez innych uczestników ruchu drogowego. Nie możemy zapominać też o dzwonku.

Kolejnym ważnym elementem jest siodełko, które powinno być nie tylko wygodne i dopasowane rozmiarem, lecz także ustawione na odpowiedniej wysokości. Łukasz Przechodzeń uczulił, że podczas pedałowania noga powinna być dostatecznie wyprostowania.

Ważne: pamiętaj też o odblaskach i dodatkowo odpowiednio dobranym kasku. Przydadzą się także pompka i torba rowerowa na zabierane rzeczy.

Wycieczki rowerowe z dziećmi

O ile większe dzieci mogą już same poruszać się na swoich pojazdach, o tyle małe muszą często już zostać przewiezione przez swoich rodziców. Jakie gadżety się do tego przydadzą?

Mamy tutaj sporo możliwości. Takim popularnym, znanym od wielu lat każdemu, jest fotelik rowerowy. Możemy go zamontować praktycznie do każdego roweru. (…) Mamy też możliwość skorzystania z takiej przyczepki – nawet dwójka dzieci się w takiej przyczepce na fotelikach wygodnych zmieści

- powiedział Łukasz Przechodzeń.

Jeśli maluch umie już jeździć na rowerku, można też pomyśleć o zakupie drążka holowniczego, którym połączy się jego pojazd z pojazdem rodzica.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości