Polka mistrzynią świata w bikini fitness. "Bardzo łatwo można się zatracić"

Autor:
Daria
Pacańska
Polka została mistrzynią świata w bikini fitness
Polka została mistrzynią świata w bikini fitness Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Anna Woźniakowska jest mistrzynią świata w bikini fitness, mistrzynią Polski i Europy, zawodniczką sportów sylwetkowych oraz trenerką personalną. Niedawno po raz drugi w karierze wygrała europejską edycję Arnold Sports Festival w swojej kategorii. Co zdecydowało o tym sukcesie? Jak wyglądają przygotowania do zawodów? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Anna Woźniakowska - mistrzyni świata w bikini fitness

Ania Woźniakowska we wrześniu została w Korei mistrzynią świata w bikini fitness. Jak regeneruje się po zawodach?

- Stwierdziłam, że jak jadę już na drugi koniec świata, żeby spełnić to największe marzenie i sama mogę sobię tę nagrodę jeszcze wydzielić, to wracając, zahaczę o Pukket. Jestem w Tajlandii, chwilowo odpoczywam, ale pracuję online. Troszeczkę odpoczynku, troszeczkę pracy, ale w pięknych okolicznościach przyrody - opowiadała w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Kategoria, w której startuje, czyli bikini fitness, jest bardzo trudna. Ciało powinno być wysportowane i zarysowane, ale nie nadmiernie.

- Nie może być zawodniczka nadmiernie odtłuszczona, masa mięśniowa nie może być nadmiernie odseparowana. Musimy tutaj znaleźć taki złoty środek. Podstawą są odpowiednie proporcje sylwetki - tłumaczyła mistrzyni. Jak podkreśliła, jej mocną stroną jest wąska talia, symetryczna sylwetka oraz obycie ze sceną. Prawdopodobnie to właśnie przesądziło o wygranej.

Jak wyglądają przygotowania do mistrzostw świata bikini fitness?

Przygotowania do zawodów to bardzo ciężka i mozolna praca. Anna Woźniakowska podkreśla, że musi wystawić swój organizm na próbę, np. odwadniając go.

- Bardzo łatwo, jak we wszystkim, można się zatracić, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli już uzyskamy sylwetkę, która kiedyś nam się wydawała niedościgniona, nieosiągalna, to chce się więcej. Bardzo łatwo zatracić tę granicę, natomiast moja kategoria ma takie ograniczenie z góry, że nie może to być sylwetka zbyt umięśniona, zbyt odtłuszczona, zbyt odwodniona - wyjaśniła zawodniczka.

Dzięki temu Woźniakowska ma łatwość w zachowaniu zdrowia. Warto między zawodami postawić też na regenerację, szczególnie, że - jak wspomina - kobiecy organizm jest stworzony do tego, żeby trochę tkanki tłuszczowej posiadać.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości