Profilaktyka zdrowia

Mielno to światowa stolica morsowania. "Jesteśmy z tego bardzo dumni"

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Międzynarodowy zlot morsów
Międzynarodowy zlot morsów Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Morsowanie cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Już w najbliższych dniach do Mielna zjadą morsy z całego świata na Międzynarodowy Zlot Morsów. Jak wygląda spotkanie miłośników kąpieli w zimnej wodzie?

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Mielno przez najbliższe dni - piątek, sobotę i niedzielę - będzie nie polską, nie europejską, a światową stolicą morsowania. Kilka tysięcy morsów z całego świata przyjechało do nadbałtyckiej miejscowości, żeby świętować. - Jesteśmy z tego bardzo dumni - mówiła pani Anna, organizatorka zlotu. Jak to się zaczęło? - Wzięło się od tego, że kilka osób się kąpało. Lokalny dziennikarz ich zobaczył i mówi: "zróbmy zlot". I tak już prawie 20 lat morsujemy - dodała.

Do Mielna zjadą morsy z całego świata, w różnym wieku - seniorzy, młode osoby, a także ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z morsowaniem. - Mamy jedną panią, która jest foczką z najdłuższym stażem, ma 95 lat - dodała pani Anna.

Jak wygląda zlot morsów?

Warto dodać, że Międzynarodowy Zlot Morsów to nie tylko kąpiel, ale także świetna zabawa. Jego uczestnicy często się przebierają. - Jest to cały rok przygotowań. Zawsze myślimy, co w przyszłym roku, jaki temat, bo zawsze temat jest. Próbujemy być najlepsi. Próbujemy, żeby było kolorowo, wesoło i przede wszystkim zdrowo - mówiła jedna z uczestniczek zlotu.

Co daje morsowanie? - Ludzie są bardzo szczęśliwi. Zachęcam każdego, miejsca mamy bardzo dużo, a morsować można w każdym wieku (...) - dodała.

Ile osób już przyjechało do Mielna? Co się czuje, gdy się wchodzi do zimnej wody? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości