Profilaktyka zdrowia

Najbezpieczniejsze sposoby na powiększenie ust. "Dzięki tej metodzie przepięknie się podnoszą"

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Usta - powiększenie, nawilżenie czy wyrównanie?
Usta - powiększenie, nawilżenie czy wyrównanie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Co trzeba o nim wiedzieć? Jak bezpiecznie powiększyć usta? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Maciej Panek, lekarz medycyny estetycznej.

Powiększanie ust. Co trzeba wiedzieć?

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i - niestety - nie zawsze jest przeprowadzany prawidłowo. Na własnej skórze przekonała się o tym pewna tiktokerka. Kobieta opublikował w sieci materiał, na którym widać, że jej usta i twarz są bardzo spuchnięte, obrzęknięte. - (...) Wystąpiło tzw. uczulenie. Musimy mieć świadomość tego, kto podaje i kto może pomóc nam w razie powikłania. To jest niesamowite powikłanie, które na szczęście skończyło się dobrze, ale jeżeliby nie było interwencji odpowiednich osób, to mogło się to skończyć nawet śmiercią - mówił w Dzień Dobry TVN Maciej Panek, lekarz medycyny estetycznej.

Na powiększenie ust decydują się głównie panie. - Młode kobiety przede wszystkim zwiększają objętość. Starsze osoby dbają przede wszystkim o kontur i nawilżenie. Zabiegi można podzielić na trwałe i półtrwałe - mówił specjalista. Metody półtrwałe to takie, które trzeba często powtarzać. - Jest to kwas hialuronowy. Najpopularniejszy. Robiony w większości gabinetów medycyny estetycznej. Rozpuszcza się między 6. a 12. miesięcy. Musimy go powtarzać. Znieczulenie nie musi być podawane - mówił specjalista.

Warto dodać, że w zależności od pożądanego kształtu stosuje się różne techniki aplikowania kwasu hialuronowego. - Tu mamy techniki Russian Lips, French Lips, American Lips - mówił specjalista. Usta można także powiększyć własnym tłuszczem. - Tłuszcz pobieramy od pacjentki (...). Usta przepięknie się powiększają - mówił specjalista.

Do powiększania ust używa się także nici liftingujących. - (...) To alternatywa dla kwasu hialuronowego. Nici przepięknie podnoszą całą objętość ust, ale w naturalny sposób - mówił Maciej Panek.

Jak trwale powiększyć usta?

Istnieją także trwałe metody powiększania ust. - Trwałe, czyli chirurgiczne. (...) Cięcie pod nosem, czyli tniemy skalpelem w rowku podnosowym i wycinamy wąski pasek skóry. Zmniejszamy odległość między nosem a ustami. Usta naturalnie się podnoszą. Czerwień wargowa jest ładniej wyeksponowana - dodał ekspert.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości