znachor

  znachor

  Mimo ogromnego postępu medycyny, są choroby, wobec których lekarze są póki co bezradni. Fakt ten wykorzystują znachorzy i namawiają chorych - często skutecznie - do korzystania ze swoich usług. Niestety wiele osób, które decydują się na pomoc uzdrowicieli kończy tragicznie. Dlaczego mimo to nadal wierzymy w moc uzdrawiania? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN socjolog dr Agnieszkę Bukowską z Collegium Civitas.

  Zarathustra przedstawia się jako medium i szaman. Twierdzi, że już w wieku 19 lat doświadczał proroczych snów, z których wynikało, iż jego przeznaczeniem będzie uzdrawianie. Czego uczy ludzi? Z jakimi schorzeniami przychodzą do niego? Od czego - jego zdaniem - zależy uzdrowienia? Jakie rodzaje medytacji wykorzystuje w swojej pracy? Zarathustra uważa, że jego ręka zamieniła się w przekaźnik o wysokiej częstotliwości. Kiedy to się stało? Kim były istoty, które tego dnia przejęły kontrolę nad jego ciałem?

  Do szczecińskiego szpitala trafiła kobieta z dużym guzem piersi, która przez dwa lata leczyła się u znachora diagnozującego choroby na podstawie koloru tęczówki oka. Dlaczego niektóre osoby tak bardzo wierzą w leczenie alternatywne? Zastanawialiśmy się nad tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: specjalistą w zakresie alergologii i dermatologii dr Danutą Myłek oraz prezesem Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie dr Michałem Sutkowskim.

  Na 3,5 roku wiezienia skazany został właśnie Marek H. - znachor, który zdaniem sądu przyczynił się do śmierci półrocznej Magdy. Co powoduje, że nadal zwracamy się o poradę do znachorów? Kto i dlaczego decyduje się na takie "leczenie"? O medycynie alternatywnej rozmawialiśmy z dr Agnieszką Bukowską, socjologiem z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas.

  Jerzy Zięba mówi o sobie, że jest naturoterapeutą po kursie hipnoterapii klinicznej w Australii i USA. Obecnie zwraca się do niego wiele osób z prośbą o pomoc. Jednak jego metody leczenia wzbudzają kontrowersje i wiele wątpliwości. Jak do warsztatu naturoterapeuty ustosunkowują się lekarze? Tym bardziej, że w ostatnim czasie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprosił Jerzego Ziębę na konferencję, gdzie naturoterapeuta poprowadził wykład? Na kanapie Dzień Dobry TVN oprócz Jerzego Zięby gościliśmy również dr n. med. Grzegorza Południewskiego, ginekologa i położnika.

  W Polsce działa ponad 100 tys. uzdrowicieli. By nim zostać, wystarczy założyć działalność gospodarczą. W jaki sposób znachorzy zachęcają do swoich niekonwencjonalnych terapii? Co oferują chorym? Dlaczego ludzie wierzą w ich absurdalne metody? Czy uzdrowiciele działają z premedytacją? Czy zależy im tylko na szybkim zysku? Dlaczego ludzie oddają się w ręcę znachorów? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Rafała Zawidzkiego, który od 2013 roku walczy z rakiem, ale także oszustami oferującymi cudowne uzdrowienie i dr. Stefanem Karczmarewiczem, internistą i kardiologiem.

  W środę w Dzień Dobry TVN doradzamy: ktoś z Twoich bliskich jest chory? U nas córka mężczyzny, dla którego korzystanie z rad znachora z Nowego Sącza skończyło się tragicznie. Zaciekawiamy: testujemy znany smak łososia w nowy sposób. Rozśmieszamy: Filip Chajzer sprawdza, gdzie Polacy trzymają pieniądze. Dzień Dobry TVN to dobry początek dnia. Czekamy na Was jutro o 8.00!

  "Przychodzą do mnie różni ludzie, i wierzący i niewierzący, tylko tyle, że niewierzącym to się już nic nie pomoże. On naprzód musi w to uwierzyć!" O medycynie niekonwencjonalnej rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Przemysławem Kossakowskim, Zbiginiewem Nowakiem i Michałem Pirógiem. Zdarza się Wam wybrać do bioenergoterapeuty lub znachora? Pomogli Wam kiedyś?

  Dlaczego tak wiele osób w Polsce korzysta w usług uzdrowicieli i wierzy w cudowną moc rozmaitych mistyków? Czym mogą grozić przeprowadzane przez znachorów obrzędy i egzorcyzmy? Czy aplikowane przez nich terapie mogą być skuteczne? O tym fenomenie rozmawialiśmy z Przemkiem Kossakowskim, który na własnej skórze, w programie "Szósty zmysł" w TTV, testuje szamańskie obrzędy i Robertem Rutkowskim psychoterapeutą.

  Tak przynajmniej twierdzi Lew Gerszman, z którym spotkał się Przemysław Kossakowski. Według tego znachora cały świat jest w kruchej równowadze pomiędzy białą i czarną magią. Strażnikiem tej równowagi jest pewna organizacja, z której porad korzystają politycy. Jaka to organizacja? Który z rządów korzysta z jej rad? I co Lew Gerszman powiedział, widząc zdjęcie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego?

  Tym razem Przemek Kossakowski poszukiwał uzdrowienia ciała i duszy. Co robi zdjęcie Doroty w portfelu Przemka? Kim są uzdrowiciele i jasnowidze? Czy przewidzieli przyszłość Przemkowi? I czy znali jego przeszłość? W studiu dzień Dobry TVN posiadacz szóstego zmysłu - Przemek Kossakowski po raz kolejny wprowadził nas w świat dziwów. Jaka przyszłość czeka Dorotę Wellman?

  6-latka po "leczeniu" przeziębienia u bioenergoterapeuty, m.in.: zbijaniu gorączki przez telefon i podawaniu jej sterydów, trafiła, w stanie ciężkim, do szpitala. Luka Szaranowicz powiedział w Dzień Dobry TVN, jak taka sytuacja wygląda z punktu widzenia prawa? Kto zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?