wolność

  wolność

  Witold Zbijewski chciał osiągnąć w życiu stan, w którym nic nie musi. Zwolnił się z pracy, rozstał się ze swoją partnerką i zamieszkał w kamperze. Jak sam mówi, w ten sposób obniżył koszty życia. Jego dom jest tam, gdzie aktualnie zaparkuje. Jakie są plusy, a jakie minusy takiego życia?

  Przez 18 lat Tomasz Komenda siedział w więzieniu za przestępstwo, którego nie popełnił. Od trzech tygodni może cieszyć się wolnością. Jak przyzwyczaja się do nowego życia? Co jest dla niego najtrudniejsze? Odezwali się do niego dawni przyjaciele? Myśli czasami, jak wyglądałoby jego życie, gdyby nie trafił za kratki? Jak chce nadrobić stracone lata? Ma już dziewczynę? Wracają do niego koszmary więzienne? Z Tomaszem rozmawiał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak.

  O granicach wolności w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Szlęzak, autorką poradników dla kobiet, blogerką i młodą mamą Aleksandrą Radomską oraz aktorem Dawidem Czupryńskim. Czy jest coś, czego nie robią razem? Po co przymuszać naszego partnera do robienia z nami czegoś, czego robić nie chce? Ile wolności powinniśmy mieć w związku?

  Wiele gwiazd i celebrytów uważa, że popularność nie idzie w parze z wolnością. Czy należą do nich Katarzyna Wołejnio, Ada Fijał, Maja Sablewska, Dawid Woliński, Julia Kuczyńska "Maffashion", Marcin Tyszka, Julia Wróblewska i Robert Kupisz? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  W latach 80. pragnienia Polaków o wolność nikt nie był w stanie powstrzymać. Współczesny problem z wolnością polega na tym, że ona bardzo szybko powszednieje...Okazuje się, że wolność ma bardzo wiele odcieni. W rocznicę wyborów parlamentarnych z 1989 roku, Filip Chajzer próbował dowiedzieć się, czy obecnie potrafimy docenić wolność? I ile potrafimy dla niej poświęcić?

  Jacek Pikuła przez wiele lat pomagał bezdomnym i potrzebującym. Niestety jego życie potoczyło się tak, że pogrążył się w depresji i wylądował na ulicy. Przez półtora roku mieszkał pod mostem. Azyl znalazł w górach. Jego domem jest obecnie namiot. Jak wygląda jego codzienność? Czy ktoś mu pomaga? Jacka Pikułę gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Żyjąc w społeczeństwie odgrywamy różne role. W jakich okolicznościach nakładamy maski? Po co to robimy? Na ile zakładając daną maskę pozostajemy sobą? Jak w tym wszystkim nie zgubić swojej tożsamości? Na ten temat porozmawialiśmy z naszą ekspertką Agnieszką Kozak specjalizującą się w zakresie szkoleń z kształtowania umiejętności osobistych.

  Masih Alinejad w 2008 r. wyjechała z Iranu. Na początku mieszkała w Londynie, a niedawno przeprowadziła się do Nowego Jorku. Jest dziennikarką, która za pośrednictwem mediów społecznościowych walczy o wolność kobiet w Iranie. Co dokładnie robi? Ile osób czyta jej posty? Czy tęskni za swoim krajem? Czy teraz, mieszkając poza granicami Iranu, czuje się wolna? Czy nie boi się o swoje życie? Kto z rodziny ją wspiera? Z Masih rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin.

  W 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce chcemy Waz zapytać o to, czym dla Was jest wolność. Zobaczcie, co powiedziały nam na ten temat przedszkolaki, więźniarki i warszawiacy.

  Z laureatką plebiscytu "Ludzie Wolności" Krystyną Jandą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN. Czy to ważna dla Jandy nagroda? Dlaczego, odbierając tę nagrodę, szczególnie dziękowała Andrzejowi Wajdzie? Na ile postać Agnieszki z "Człowieka z marmuru" wpłynęła na postawę Krystyny Jandy w życiu? Czym dla Jandy jest wolność?

  Na stronie Wojciecha Cejrowskiego znajduje się formularz dla rodziców, którzy według niego powinni dawać lekarzowi do uzupełniania przed szczepieniem dziecka. Dlaczego? Czy rodzice sami powinni decydować o tym, czy szczepić dziecko? Czy lekarze powinni odpowiadać za powikłania po szczepieniach? Zobaczcie, jaki znak robi Wojciech Cejrowski na widok Doroty Wellman?