stres w pracy

  Praca to w dzisiejszym świecie niemal konieczność. Wciąż trwają batalie o rozmaite stanowiska w renomowanych firmach, a przebić się, nawet z bardzo dobrym CV i referencjami, wcale nie jest łatwo. A gdy wreszcie to się uda, do codziennych trosk nierzadko dochodzi jeszcze strach przed pracą. To w końcu nowe wyzwanie, któremu trzeba jakoś sprostać, a nie każdy od razu czuje się na siłach. A co, jeśli powierzone zadania okażą się zbyt trudne i nie podołamy?

  Dla wielu ludzi dotrzymanie terminów może stanowić spore wyzwanie. Nic tak nie wzmaga w nas strachu i stresu, jak napięte terminy, których musimy dotrzymać. Jak poradzić sobie z ciągłą presją deadline'ów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział socjolog, dr Tomasz Marcysiak.

  Praktyczny poradnik, jak pozbyć się dobrego pracownika.

  Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.

  Co trzeci manager przyznał się do stresu związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych podczas pierwszej fali pandemii. Prawie 2/3 czuło większą odpowiedzialność za swój zespół. Jak radzić sobie ze zestresowanym szefem? Co robić, by będąc przełożonym, nie przelewać własnych frustracji na podwładnych? O to zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.

  W samym sercu warszawskiego "mordoru" powstało miejsce, gdzie można odstresować się po pracy. Kacper Jurasz i Tomasz Pietraszko próbują zaszczepić w Polce modę na rzut siekierą. Skąd taki pomysł? Czy jest to sport tylko dla mężczyzn? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Każdy z nas ma w pracy stresujące momenty. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa biznesu Tomasza Jamroziaka, aby powiedział, czy każdy rodzaj stresu jest niebezpieczny dla zdrowia i jak radzić sobie z długotrwałym stresem związanym z życiem zawodowym. Obok niego na naszej kanapie usiadł strażak Błażej Klęczar. Zapytaliśmy go, jak odreagowuje stres i czy strażacy czasami potrzebują pomocy psychologa.

  Niestety w życiu zdarzają się sytuacje, które potrafią nieźle nas zestresować. Spotkanie z niektórymi ludźmi też potrafi wyprowadzić nas z równowagi. Najlepiej wtedy rozładować ten stres, ale nie na osobach najbliższych, tylko podczas ćwiczeń. W Dzień Dobry TVN trener personalny Szymon Gaś i prezenterka telewizyjna Katarzyna Kępka pokazali ćwiczenia, które pozwolą nam pozbyć się stresu. A Marcin Prokop zaprezentował własną definicję aktywności ruchowej.

  Agencje modelek i modeli poszukują nie tylko pięknych ludzi, ale również oryginalnych, mających "to coś". Jedna z agencji w Londynie poszła o krok dalej - poszukuje osób charakterystycznych. Na czym polega nowy trend w modelingu? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali właścicielka agencji modelek Lucyna Szymańska oraz Łukasz Stępień.