rywalizacja

  Trudno nie zgodzić sie z twierdzeniem, że każdy potrzebuje odpoczynku, nie ulega jednak wątpliwości, że relaks może przybierać różne formy. Jedni szukają wytchnienia w sporcie, inni – w błogim lenistwie. Wszyscy mamy swoje pasje i zajęcia pozwalające choć na chwilę oderwać się od otaczającego nas świata. Jedną z aktywności, która wielu daje nie tylko szansę na odpoczynek, lecz także rozrywkę, są gry. Teraz dzięki aplikacji Yazzda wkraczają one na nowy poziom. 

  Pojęcie rywalizacji ma najczęściej negatywny wydźwięk. Kojarzy się z walką, kłótnią, ścieraniem. Nie zawsze musi tak być. Rywalizacja ma zarówno negatywne, jak i pozytywne skutki. Warto o tym pamiętać. Wszystko zależy od tego, czy zachowamy zasady zdrowego współzawodnictwa.

  Już w styczniu, stacja TTV będzie obchodziła swoje 10 urodziny. W jubileuszowym show będą rywalizować ze sobą najbardziej znane twarze telewizji. Wśród gwiazd zobaczymy bohaterów “Królowych życia”, “Googlebox” czy “Down the road”. Emisja programu planowana jest na styczeń 2022 roku.

  Im bliżej finału, tym emocje, oczekiwania, ale również rozczarowania, są coraz większe. Decyzją Roberta z programu odpadła Linda, która do tej pory była jedną z trzech faworytek 43-letniego singla. Uczestniczki nie mogą się pogodzić z jej odejściem. Najbardziej cierpi Iza, jej mama, która do tej pory rywalizowała z córką o względy Kochanka.

  Dalia była mocną zawodniczką w show "40 kontra 20". Interesował się nią zarówno Bartek, jak i Robert, więc była sporym zagrożeniem dla pozostałych uczestniczek. Na kilka dni przed finałem została jednak wytypowana do opuszczenia greckiej willi. Jak się poczuła, gdy Robert ocalił Kingę, a nie ją?

  Nad uczestniczkami "40 kontra 20" zawisły ciemne chmury. Zbliża się kolejna eliminacja, a trzy panie znalazły się w grupie zagrożonych. By utrzymać dotychczasową pozycję w programie, będą musiały zmierzyć się ze sobą w kulinarnej konkurencji. Atmosfera w kuchni stanie się na tyle gęsta, że będzie można ją kroić nożem.

  W programie "40 kontra 20" uczestniczki zaciekle rywalizują o względy Roberta i Bartka. Ta, która zostanie zabrana na romantyczną randkę, jest narażona na nieprzychylne komentarze ze strony zazdrosnych koleżanek. Oliwy do ognia doda Ceremonia Chaosu. Jedna z dwudziestek usłyszy na swój temat kilka gorzkich słów.

  Marianna Gierszewska po raz kolejny poruszyła w mediach społecznościowych istotny temat. Tym razem aktorka zwróciła uwagę na problem "umoralniających" rad, jakie dość często wygłaszają matki. "Odmienne decyzje drugiej kobiety nie są zabieraniem twojej wolności" – dodała.

  Bartosz Andrzejczak i Robert Kochanek rywalizują między sobą o względy pań w programie "40 kontra 20". Jak sobie radzili z rywalizacją oraz, czy wspierali się w czasie show, opowiedzieli w rozmowie z Kamilą Glińską z serwisu dziendobry.tvn.pl.

  Przed nami emisja finałowego odcinka "Power Couple". W show pozostały cztery pary, które będą walczyły o wygraną. W Dzień Dobry TVN dwie z nich, czyli Aleksandra Szettel-Gruszka i Piotr Gruszka oraz Katarzyna Pakosińska-Basilaszwili i Irakli Basilaszwili, opowiedzieli o swoich zmaganiach w programie.

  Podczas ostatniego Rajskiego Rozdania program "Hotel Paradise" musiała opuścić Sara. Nic tego nie zapowiadało, bo dziewczyna tworzyła bezpieczny układ z Krystianem. Jakie były kulisy jej odejścia?

  Za nami pierwszy odcinek nowego programu TVN "Power Couple". Jego premiera odbyła się w sobotę 20 marca. W show obfitującym w emocje między partnerami udział wzięli m.in. Piotr i Agata Rubikowie. Teraz para ujawniła kulisy powstawania produkcji. Co było największym wyzwaniem?

  Mateusz Hładki od lat opowiada nam o polskim i światowym show-biznesie oraz przybliża sylwetki znanych osób. Sam jednak niewiele mówi o sobie. Postanowiliśmy więc zrobić mu niespodziankę i w programie pokazaliśmy zdjęcia z prywatnego archiwum dziennikarza. Rajskich fotografii pozazdrościł mu Marcin Prokop. Prowadzący ujawnił swoją sesję, a tym samym stanął do redakcyjnej konkurencji. Kto wygrał pojedynek na wakacyjne zdjęcia?

  Brak własnej przestrzeni, ciągłe sprzeczki i walka o to, kto tym razem będzie lepszy, szybszy, mądrzejszy. Niestety takie sytuacje zdarzają się nawet w długoletnich związkach. Rywalizacja i niezdrowa dominacja jednego z partnerów to pierwszy krok to rozpadu relacji. Co więc robić, ulegać, czy walczyć o swoje? Na te pytania odpowiedziała nam Katarzyna Kucewicz, psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka.

  W kawiarence Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Annę Grabek, pedagog i nauczycielkę matematyki. Jej zdaniem dzięki grom "Kapitan Nauka" dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności na różnych polach, ale też mogą nauczyć się przekrywać. Czym jest zdrowa rywalizacja? Przegrana często wywołuje u dziecka złe emocje. Należy z nim wówczas porozmawiać i zachęcić do ponownego podjęcia wyzywania.

  Pomiędzy właścicielami psów i kotów trwa odwieczny spór o to, które zwierzę jest mądrzejsze - pies czy kot? Co na ten temat mówią naukowcy? Z tym pytaniem zwróciliśmy się w Dzień Dobry TVN do Łukasza Bożyckiego, biologa i fotografa przyrody. A co ty myślisz na ten temat? Zgadzasz się z opinią naszego gościa?

  Aktor Artur Chamski i aktorka Alicja Borkowska stoczyli kulinarny pojedynek na... leczo. Kto z nich robił leczo po raz pierwszy? Czym Artur zaskoczył Alicję? Kto poszedł w kuchni na żywioł? A komu zabrakło języka w gębie? I kto ma język ostry jak brzytwa - Alicja Borkowska czy Artur Chamski? Czy wyobrażacie sobie leczo bez cukinii? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Ogniem i nożem"!

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wybrał się do Radzymina, by zobaczyć z bliska najdłuższego kebaba w Polsce. Jeśli zjesz go w 30 minut, to restauracja, w której powstają te gigantyczne kebaby zwróci Ci pieniądze lub da Ci w prezencie drugiego kebaba. By przekonać się czy to w ogóle możliwe, zorganizowaliśmy międzynarodowe mistrzostwa świata w jedzeniu kebaba. Rywalizować ze sobą będą: zawodnik z Tajlandii - Pooh oraz zawodnik z Litwy - Hardkorowy Koksu. Który z nich zjadł szybciej ponad półtorametrowego kebaba? I jak wygląda przygotowany na 20-lecie TVN 30-kilogramowy tort z kebabów? Czy Hardkorowy Koksu przerzuci się teraz ze "stejków" na kebaby? Zobaczcie! :-)

  W Zabrzu dwaj panowie założyli się o to, kto wypije więcej wódki. Jeden z nich nie żyje. Dlaczego męska rywalizacja przekracza czasem granice zdrowego rozsądku? Jak wygląda rywalizacja kobiet? A w czym rywalizują goście Dzień Dobry TVN: Michał Milowicz, dr Maja Polikowska-Herman i Norbi?

  Najlepsi z najlepszych uczestników „MasterChef” oraz „MasterChef Junior” połączyli siły, aby wspólnie stanąć do kulinarnej rywalizacji. Pięć wyjątkowych drużyn pod dowództwem młodych kucharzy powalczy o tytuł najlepszego zespołu – „MasterChef Team”. Czego możemy spodziewać się już dziś wieczorem po 20.00? Rąbka tajemnicy uchylili nam Michel Moran – juror programu MasterChef i jego uczestnicy: Luiza Baazi i Mateusz Truszkiewicz.

  Gościem Dzień Dobry Wakacje była dr Irena Kamińska-Radomska, mentorka w programie "Projekt Lady" oraz jego uczestniczka Agata Szostek. Czy zbuntowane dziewczyny można zmienić w damy? Jak pozbyć się starych i złych nawyków? Jakie relacje są między uczestniczkami? Czy jest między nimi rywalizacja?

  Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła Agnieszka Chylińska. Wokalistka i jurorka "Małych Gigantów" w rozmowie z naszymi prowadzącymi oceniła tegoroczną edycję programu. Czym różni się ona od tej poprzedniej? Czy dzieciaki są bardziej przygotowane? Jak maluchy radzą sobie z emocjami? I jak Agnieszka ocenia Magdę Mołek w roli opiekuna jednej z drużyn?

  Już niedługo wybory Mistera Polski 2015. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na zgrupowanie finalistów konkursu. Czy widzą już wśród siebie faworytów? Czy jest między nimi niezdrowa rywalizacja? Pilnują diety? Mają czas na ćwiczenia? Czy Rafał Maślak dawał im jakieś rady?

  Sport to rywalizacja, a tam gdzie jest rywalizacja, często puszczają nerwy i pojawiają się prowokacyjne gesty lub teksty. Co mówi przeciwnikowi Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, kiedy staje z nim twarzą w twarz? Jakie teksty pod swoim adresem słyszał na boisku koszykarz Marcin Gortat? Na jakie zaczepki zareagowałby siatkarz Piotr Gruszka? Co się dzieje w organizmie człowieka, który słyszy takie teksty pod swoim adresem? Czy warto na nie reagować? Ze sportowcami i psychologiem Tomaszem Kozłowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W kuchni Dzień Dobry TVN od samego rana trwała prawdziwa walka. Walka na bezy! Monika Goździalska i Kamil Mikołajczyk w rywalizacji o to, czyja beza zbliżona będzie do ideału. Jak powinna wyglądać idealna beza i ile trwa jej przygotowanie? Czy kobiety robią lepsze bezy? Macie ochotę na coś słodkiego?

  Wielki Mecz już dziś. O formę i nastroje piłkarzy Agnieszka Jastrzębska zapytała kapitanów obu reprezentacji. W jaki sposób Grzegorz Kajdanowcz i Piotr Kraśko zagrzewają kolegów z drużyny do walki?

  Złoty pas w MMA oznacza tyle samo, co złoty medal na Olimpiadzie. Joannie Jędrzejczyk podczas ostatnich mistrzostw udało się go wywalczyć. Skąd pomysł, żeby bić się w klatce? Jaj jej rodzice zareagowali na nietypową, dość męską pasję córki? Co oznacza waga słomkowa i o czym myśli kobieta na chwilę przed walką? Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy Joannę Jędrzejczyk, mistrzynię świata w MMA.

  W wiosennej ramówce TVN znalazł się nowy program "Mali Giganci". To talent show, którego gwiazdami są najzdolniejsze dzieci z całej Polski. Będą oceniane przez Agnieszkę Chylińską, Kubę Wojewódzkiego i debiutującą w roli jurorki Katarzynę Bujakiewicz. Program poprowadzi Filip Chajzer. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Kasię Bujakiewicz, Piotra Rubika, który jest jednym z opiekunów dzieci oraz uczestniczki programu: Małgosię Mundzik i Maję Hołowacz. W jakich kategoriach będą rywalizować dzieci? Co jest największym wyzwaniem w tym programie? Jak dzieci radzą sobie z poczuciem humoru Kuby Wojewódzkiego? Pierwszy odcinek show zostanie nadany już dzisiaj o godz. 20:00.

  Siatkarze Andrzej Wrona i Karol Kłos nie potrafią żyć bez rywalizacji, dlatego pomiędzy ciężkimi treningami rywalizują ze sobą w ramach wypowiedzianej ponad rok temu wojny. Który z nich wygrał wojnę na jaja? Co wolno, a czego nie wolno siatkarzom? Czy siatkarze okazali się wyżsi od Marcina Prokopa? Zobaczcie, jakie zadanie mieli dla nich prowadzący Dzień Dobry TVN - Dorota Wellman i Marcin Prokop!

  Tytuł miss zobowiązuje. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Ada Sztajerowska – Miss Polski 2013 oraz Angelika Ogryzek – Miss Polski 2011. Jak wygląda rywalizacja wśród kobiet na tego typu konkursach?