pogryzienie przez psy

  Policja ustala przyczyny zdarzenia.

  Trwa obława na zdziczałą watahę.

  12-latek dotkliwie pogryziony przez amstaffy zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dlaczego psy atakują ludzi? Jak temu zapobiegać oraz jak interpretować zachowania zwierzęcia? Jaką postawę przyjąć, gdy chce nas zaatakować? Na te pytania odpowiedział w naszym programie behawiorysta Michał Dąbrowski.

  Amstaff zaatakował 12-letniego chłopca w Przemyślu. Chłopiec odniósł bardzo poważne obrażenia na całym ciele. W stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

  9-letni Gracjan został dotkliwie pogryziony przez obcego psa na własnym podwórku. Mimo że są świadkowie wypadku i znany jest właściciel zwierzęcia - sprawa została umorzona. Chłopca czeka kilka operacji i intensywna rehabilitacja, ale nie odzyska pełni sprawności. Dlatego rodzice walczą o sprawiedliwość i odszkodowanie.

  W styczniu 9-letni Gracjan został dotkliwie pogryziony przez psa. Jego lewa ręka była w opłakanym stanie - widać było kości i brakowało tkanek miękkich. Aby uratować kończynę, lekarze starannie oczyścili rany, a następnie wszyli ją pod skórę brzucha. W Dzień Dobry TVN chirurdzy: Tobiasz Szajerka i Ahmed Elsaftawy opowiedzieli o szczegółach leczenia Gracjana. Jak będzie wyglądała rehabilitacja ręki chłopca i ile czasu zajmie? Czy kończyna odzyska pełną sprawność? Czy taka operacja udałaby się u dorosłego pacjenta?